Ah Kudüs vah Kudüs!

Dün gündeme getirdiğimiz Kudüs turu rezaleti Türkiye gündemine otururken, konuyla ilgili Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ömer Lekesiz de konuyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Ah Kudüs vah Kudüs!

Mukaddes şehir Kudüs'ü ticari bir meta haline dönüştürmeye çalışan tur şirketine tepkiler dinmiyor. Konuyla ilgili sosyal medyada gösterilen tepkilerin yanı sıra çok sayıda yazar konuyu köşesine taşıdı. Bunların başında Yeni Şafak yazarı Ömer Lekesiz geldi

İşte Lekesiz'in yazısındaki ilgili bölüm:

Kudüs’e girmeleri yasaklanan tur rehberi arkadaşlarımızdan biliyoruz ki, bu, işgalci Yahudilerin hiç mi hiç hazzetmedikleri bir durumdur ve bu nedenle Kudüs’ün ziyaretçilerine orada kozmolojik ve zamansal tarihinin anlatılması, en-Nakba devrinin anlatılmasının kendiliğinden önüne geçmiştir.

Ne var ki, bu öne geçiş, belirttiğimiz uydurmalarla da bitiştirilerek, istismarcılığı din edinmiş kimi ahlaksızlara, şerefsizlere, namussuzlara, haysiyetsizlere.. bir zemin de oluşturabilmektedir.

Son günlerde, sosyal medyada yoğunca paylaşılan, “hüzün” vurgulu bir tur afişi bu konuda düşülebilecek zilletin son örneğidir.

Kudüs’ü esfanelerden arındırılmış olarak tanımak, fiili durumuyla birlikte anlamak için ziyaret asıldır.

Bunun dışındaki her ziyaret, Kudüs’ün hakikatine tecavüzde, Yahudi zihniyetine rahmet okutmak olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5