banner29

Ahmet Hakan İETT hakkında sert konuştu: " Organize dangalaklık"

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan infial yaratan İETT görüntüleri için 'Virüsü bulaştırmayı göze alarak böyle bir organizasyon yapmak... Organize kötülük değil, tam anlamıyla organize dangalaklıktır dedi.

Gündem 31.03.2020, 12:51
Ahmet Hakan İETT hakkında sert konuştu: " Organize dangalaklık"

Koronavirüs ile mücadele için her gün sosyal mesafe vurgusu yapılırken geöçtiğimiz günlerde İETT otobüsünde çekilen görüntüler infial yarattı. Skandal görüntüler için açıklama yapan İBB Sözcüsü, "organize bir operasyon" değerlendirmesinde bulunmuş, otobüslerdeki yolcu sayısını kamuoyu ile paylaşmıştı. MOBESE kayıtlarında ise  İBB Sözcüsü Murat Ongun'un yalan söylediği ortaya çıkmıştı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Çok tartışılan konu için bugünkü köşe yazısında şunları yazdı...

Biz her gün...

“Virüs dünyayı değiştiriyor. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ezberler bozulacak. Dayanışma artacak. Eski tür siyasi çekişmeler anlamsız kalacak. Yeni bir siyaset dili devreye girecek” falan derken...

İstanbul’un orta yerinden bir iddia yükseldi.

Çok tuhaf bir iddia...

İddia şu:

Güya sayıları 40-50 civarında olan bir grup “AK trol”... Örgütlenmişler, pazar günü sabahın altısında bir durakta buluşmuşlar ve gelen ilk belediye otobüsüne doluşmuşlar.

Amaçları şuymuş:

“Otobüsler tıklım tıklım, Ekrem İmamoğlu durumu idare edemiyor” algısı yaratmak.

Dün gün boyu bu iddia tartışıldı.

- Bir taraf şoförleri konuşturarak “organize kötülük” diye bas bas bağırdı.

- Öbür taraf “Görüntüleri yayınla, yalan söylüyorsun” diye bas bas bağırdı.

Her kafadan ayrı ses çıktı.

Eğer ortaya atılan bu iddia doğruysa...

İki şey söyleyeceğim:

- BİR: Virüse yakalanmayı ve virüsü bulaştırmayı göze alarak böyle bir organizasyon yapmak... “Organize kötülük” değil, tam anlamıyla “organize dangalaklıktır”. Öyle bir dangalaklıktır ki “Herkes evlerine kapanmışken pazar günü sabahın köründe nereye gidiyor bunlar?” sorusunun akıllara gelebileceğini bile hesaba katmamıştır. Öyle bir dangalaklıktır ki pazar günü sabahın köründe bu kadar insanın işine gücüne gidiyor olmasının, İmamoğlu yönetimindeki belediyeden ziyade AK Parti hükümetini zor durumda bırakacağını hesaba katmamıştır. İnanılır gibi değildir yani. Benim aklım almıyor en azından.

- İKİ: Organize dangalaklığın diğer tarafında ise belediyenin otobüslerden sorumlu birimi bulunmaktadır. 40-50 kişi aynı anda senin sorumlu olduğun otobüslere biniyorsa... Bu durumda otobüs şoförlerinin ne yapacağı belli değil midir? Otobüsün kenara çekilip ilgili mercilerin aranması gerekmiyor mu? Ya da başka bir şeyin yapılması? Ne yani? Herhangi bir kural belirlenmedi mi böyle durumlar için? Sınırlamalara uyulmadığında şoförün ne yapması gerektiği belli değil mi? İnsan hayatı söz konusu, insan hayatı! Organize ya da değil... Otobüslerde meydana gelebilecek herhangi bir yığılma karşısında aciz mi kalınacak?

Size bir şey söyleyeyim mi?

Hiç ama hiç merak etmeyin:

Bu virüs var ya bu virüs...

Bu türden tartışmaların tümünü söküp atacak dünyamızdan. Ezip geçecek bu tür fasaryaları... Her şey bittiğinde bu tür dangalaklıklar da bitecek.
 

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Çebhenin Zaten Kendi Virüs ERDOĞAN GİBİ LİDERE HEP BULAŞILAR ALLAH KORUSUN AHMED HAKAN HAYAT NE KADER ZOR BİLİRSENMİ İNSANLAR BEZEN HATE YAPIR HATESİN ANLADIĞDA DOĞRU YOLA KAYIDIR ALLAH ONU BAĞIŞLAYIR KENDİNİZDE HATE YAPDINIZ SONRA DOĞRU YOLA KAYITINIZ ERDOĞANA KARŞI DÜŞÜNÇELERİNİZ DEYİŞDİ İNDİ İSE ERDOĞANIN YANINDASINIZ KAŞKİ HER KES SİZ YAPDIĞINIZI YAPA DOĞRU YOLA KAYIDA ÇEBHE DOĞRU YOLA KAYITMAZ KOLTUĞ ÜÇÜN VİRÜSU İNSANLARA BULAŞDIRAR SONRADA ERDOĞANI SUÇLAYAR ALLAH BÖYÜK ALLAH HER KESİ GÖRÜR ÇEBHE ZATEN VİRÜS ONLARIN VİRÜSU BİTMEZ FETÖ HDP ONLARIN VİRÜSU KENDİLERİN BİR GÜN ODA ATAÇAĞLAR KİN NİFRET OLAN YERDE MUTLULUĞ OLMAZ AÇI KADER OLAR
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?