banner5

banner29

Ahmet Hakan: İmamoğlu’nu Yunan bakana bunları demişse...

Ahmet Hakan bugünkü yazısında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kendisini ziyaret eden Yunan bakana ülkesinin Türkiye’ye karşı düşmanca tavrından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirip getirmediğini sordu.

Gündem 26.12.2019, 09:47
Ahmet Hakan: İmamoğlu’nu Yunan bakana bunları demişse...

Geçtiğimiz günlerde Libya'da darbeci Hafter'i ziyaret eden ve Türkiye karşıtı lobi faaliyetleri yürüten Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, dün Fener Rum Patrikhanesi'nde Noel Ayini'ne katıldı. Ziyarete İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Dendias, ziyaretin bazı karelerini sosyal medyada paylaşırken İmamoğlu için "İstanbul Belediye Başkanı" yerine "Konstantinopol Belediye Başkanı" ifadesini kullandı.

Hürriyet gazetesindeki bugünkü yazısında Türkiye düşmanı Yunan Bakanın İmamoğlu’nu ziyaretine değinen Ahmet Hakan "Acaba Ekrem Başkan, Yunan bakana “Bu yaptığınız yanlış... Bizi üzüyorsunuz... Ne yani? Biz Türkler Akdeniz’de ayağımızı denize sokamayacak mıyız? Bu mudur istediğiniz? Libya’da meşru hükümet varken ne diye katliamcı Hafter’i destekliyorsunuz ki? Olacak iş mi bu? Yakışıyor mu size?” demiş olabilir mi?" diye sordu.

İşte Hakan’ın yazısından o bölüm;

- Libya’da Hafter denilen katliamcıya destek veren...

- Türkiye’nin Akdeniz’de milim kazanım elde etmemesi için çırpınan...

- İsrail ve Mısır’ı Türkiye’ye karşı örgütleyen...

Yunanistan’ın dışişleri bakanı, İstanbul’a gelmiş.

Gelmişken de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etmiş.

Merak ettiğim husus şu:

Acaba Ekrem Başkan, Yunan bakana...

“Bu yaptığınız yanlış... Bizi üzüyorsunuz... Ne yani? Biz Türkler Akdeniz’de ayağımızı denize sokamayacak mıyız? Bu mudur istediğiniz? Libya’da meşru hükümet varken ne diye katliamcı Hafter’i destekliyorsunuz ki? Olacak iş mi bu? Yakışıyor mu size?” demiş olabilir mi?

Bu sözlerin tümünü değil, sadece birini bile dediyse...

Ayakta alkışlayacağım Ekrem İmamoğlu’nu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?