banner30

banner29

Ahmet Hakan: Rezaletin daniskası!

Köşe yazarı Ahmet Hakan, sosyal medyada paylaşılan Ekrem İmamoğlu ve Atatürk portrelerinin birleştirilmesiyle yapılan tabloya tepki göstererek "Resim, heykel gibi plastik sanatlarda verilen en kötü örneklerden birinde Atatürk ve İmamoğlu’nu malzeme olarak kullanmak... Ve bunu bir marifet gibi sunmak rezaletin daniskasıdır." dedi.

Gündem 08.07.2019, 18:15
Ahmet Hakan: Rezaletin daniskası!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun portresiyle, Mustafa Kemal Atatürk'ün portresi aynı tabloda birleştirildi.

Sosyal medyada paylaşılan tablonun fotoğrafı kimi kesimlerce beğenilirken, kimi kesimler de tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da tepki gösteren kişiler arasında. "Dağdaki çobanın oyuyla bunların oyu bir" başlığıyla yayımlanan yazısında resmi paylaşan Hakan açtı ağzını yumdu gözünü.

AYIPTIR: İstanbul’da belediyeyi kazanmış bir siyasiyi, savaş meydanlarında yepyeni bir ülkeyi ortaya çıkarmış kurucu liderle eşdeğer tutmak... Kurucu lidere yapılan en büyük ayıptır.

*

HAKSIZLIKTIR: İstanbul’a belediye başkanı seçilen bir siyasetçiyi, ülkenin kurucu liderinin dengi gibi görüp göstermeye çalışmak... Belediye başkanlığını kazanan şahsa yapılan haksızlıktır.

*

REZALETTİR: Resim, heykel gibi plastik sanatlarda verilen en kötü örneklerden birinde Atatürk ve İmamoğlu’nu malzeme olarak kullanmak... Ve bunu bir marifet gibi sunmak rezaletin daniskasıdır.

İmamoğlu'na "EKREM Başkan!" diye seslenen Ahmet Hakan "dostane tavsiyeler" diyerek "Ereğli Belediyesi’nden ödüller alarak, Trakya’da biçerdöver üstünde fotoğraflar çektirerek, sürekli konuşmalar yaparak, nikâh törenlerinde sosyal içerikli mesajlar vererek...İyi bir başlangıç yapmış olmuyorsunuz." dedi. 

Hakan sözlerini şu şekilde sürdürdü

En azından bir süreliğine de olsa...

Harıl harıl çalışmaya, envanter çıkarmaya, “bir aylık, iki aylık, üç aylık acil eylem planları” ortaya koymaya, atamaları tamamlamaya, yapılması hemen mümkün olan verilmiş sözleri yerine getirmeye... Şiddetle ihtiyaç var.

*

Şimdi bana “Sana soran mı oldu? Aklını kendine sakla” da diyebilirsiniz tabii.

Ona da eyvallah!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?