banner29

AK Parti'den Dilipak'a yeni cevap!

AK Parti Genel Başkanlığı adına, Abdurrahman Dilipak Aleyhine Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davada Dilipak’ın AK Parti'nin ilk dava dilekçesine karşı verdiği cevaba ilişkin AK Parti 10 sayfalık yeni bir cevap verdi.

Gündem 14.10.2020, 15:53
AK Parti'den Dilipak'a yeni cevap!

Yayınlanan bir köşe yazısında kulandığı ifadeler, bağlamından saptırılarak yayınlandığı tarihten 2 gün sonra gündeme getirilen ve lince tabi tutulan Abdurrahman dilipak'ın aleyhine AK Parti tarafından açılan davada geçtiğimiz günlerde Dilipak, dava dilekçesine 104 sayfalık savunma metni hazırlamış ve mahkemeye sunmuştu.

AK PARTİ'DEN CEVAP GELDİ

Dilipak'ın cevabına ilişkin AK Parti'den 10 sayfalık yeni bir cevap geldi. 9 Madde halinde sıralanan itirazlar, Dava ehliyeti, AK Parti içindeki AKP’liler ifadesinin matufiyeti, Tazminat’ın fahiş olmadığı, zenginleştirici bir miktar olmadığı, yazıda kamu yararı olmadığı, konunun basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceği, Taraf Ehliyeti, ve yetkili mahkeme konusundaki taleplere karşı kendi iddia ve cevaplarını içeriyor.

Yeni Akit Gazete'sinin Avukatı Ali Paccı ve Abdurrahman Dilipak'ın, önümüzdeki günlerde, AK Parti'den verilen cevaba karşı kendi cevaplarını yazılı olarak mahkemeye sunacakları belirtildi.

"GEREKEN CEVABI VERECEĞİM"

Dilipak konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“AK Parti’de, Genel Başkanlık adına açılan davada ileri sürdüğü argümanlar, usul, esas, uslub, ifadeler, AK Partinin basına, düşünce ve ifade hürriyetine bakışı açısından aynı zamanda bir turnosol kağıdı görecek. Bu ve suç duyurusu davası bu anlamda, siyaset, hukuk ve basın özgürlüğü çerçevesinde döneme ilişkin önemli ipuçları veren bir dava olarak çok önemli bir belge niteliği taşıyacak. Onun için bu anlayışla cevabımı hazırlayacak ve tarihin yaşayan bir tanığı olarak tarihe not düşme adına gereken cevabı vereceğim.”

Yorumlar (3)
Selim Karslıoğlu 8 ay önce
REİS in sonuna kadar destekçisiyiz, ancak şurası bilinsin ki Abdurrahman Dilipak a yapılanlar çok çirkindirve ahlaksızlıktır.
Serhan YILDIZ 8 ay önce
Abdurrahim dili pak abimizin her daim yanındayız.
Abidin Dursun. 8 ay önce
Dili Pakk....
Ne derse o.
O canımız...
Sonuna kadar yaňındayızzzz
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?