AK Parti'den Libya'da 'Arabuluculuk' açıklaması

Rusya ile Libya'ya yapılan ateşkes çağrısına ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Türkiye'nin arabulucu konumunda olmadığını belirtti.

AK Parti'den Libya'da 'Arabuluculuk' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Libya konusunda Rusya ile yapılan çağrıya yönelik arabuluculuk iddialarına ''arabuluculuk iki meşru yapı arasında olur'' şeklinde karşılık verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Türkiye ve Rusya'nın Libya'da ateşkes çağrısı hakkında konuştu.

Ünal herhangi bir arabuluculuğun söz konusu olmadığını söyledi, arabuluculuk iki meşru yapı arasında olur ifadesini kullandı.

"CHP'nin bu çabasını anlamakta güçlük çekiyorum"

Ateşkes çağrısı üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi'nin Hafter'e meşruiyet kazandırma çabası içine girdiğini söyleyen Ünal, "CHP'nin bu çabasını anlamakta güçlük çekiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

DOĞU AKDENiZ

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'e ilişkin emperyal bir çabası olmadığını söyleyen Ünal, "Türkiye kendi kıta sahanlığı ve haklarını korumaya çalışıyor" diye konuştu.

Türkiye'nin bölgede yaşanan sorunlara karşın istikrar adası olduğunu belirten Ünal; Suriye, Libya ve İran gibi konu başlıklarında doğal liderlik vasfını sürdürdüğünü belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5