AK Parti ile CHP'den 'mele' hamlesi! Kürt seçmeni...

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, AK Parti ve CHP'nin Kürt seçmen üzerinde etkili olması için yüzlerce ‘mele’yi İstanbul’a getirdiğini ifade etti.

AK Parti ile CHP'den 'mele' hamlesi! Kürt seçmeni...

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesinin ardından partiler tüm dikkatini, 31 Mart’ta sandığa gitmeyen yaklaşık 1 milyon 700 seçmene çevirdi.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, partilerin Kürt seçmen üzerinde etkili olması için yüzlerce ‘mele’yi İstanbul’a getirdiğini ifade etti.

“Mele, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızın imamlar ve dini konularda bilgili olduğu belirtilen kimseler için kullandıkları bir unvandır” diyen Öztürk,  ‘İstanbul’a ‘Mele’ yığınağı‘ başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi:

AK Parti, Güneydoğu’dan yüzlerce 'Mele'yi İstanbul’a taşıdı… AK Parti lehine çalışan melelere, belediye başkanları ve bazı aşiret önde gelenleri de eşlik ediyor.

CHP de, bölgede etkin 10 mele ve kanaat önderini İstanbul’a getirdi. Onlar da AK Parti’ye oy vermiş seçmenlerin, 'mağdur' edildiğini belirttikleri Ekrem İmamoğlu’na oy vermeleri için çaba gösteriyor. Seçim döneminde CHP’nin taşıyacağı mele ve kanaat önderlerinin sayısı 44’e ulaşacak. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5