banner30

banner29

AK Parti Kadın Kolları Abdurrahman Dilipak'a dava açıyor!

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam basın açıklaması düzenledi. Çam, usta yazar Abdurrahman Dilipak için yargıya başvurduklarını açıkladı.

Gündem 11.08.2020, 13:28 11.08.2020, 14:10

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam basın açıklaması düzenledi. Çam'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir diyen AK Parti Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın en büyük kadın örgütünü kurmuştur. AK Parti kadına şiddetle mücadele bugüne kadar çok önemli düzenlemeleri hayata geçirmiştir. 

Ak kadın hareketi asla bir feminist hareket değildir. Ak kadınlar hiç kimse tarafından, AK Partili, AKP'li gibi ayrıştırılamaz. Ak kadınlar dürüst, ahlaklı, vatanseverlerden oluşmaktadır. Hiç kimse küfürle kadınlarımızın namusuna dil uzatamaz. 

Sözde bizimle birlikte siyasi hareketin içindeymiş gibi görünen gazeteci ve sosyal medya fenomenlerinin karşısında asla susmadık, susmayacağız. Kadınlarımıza yönelik ağır hakaretli içerik artık teşkilatımızda bardağı taşıran son damla olmuştur. 

Genel merkezimiz, köşe yazarı Abdurrahman Dilipak’ın, AK Parti’li kadınlara dönük hakaret ve çirkin yakıştırmaları nedeniyle yargıya başvurmuştur."

81 İLDE KADIN KOLLARI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlıkları, Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın kadınlara yönelik hakaret içeren köşe yazısı nedeniyle 81 ilde suç duyurusunda bulundu. AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Dr. Rabia İlhan, "19 yıldır liderimizin kadınlara yönelik duruşu, özel destekleri ve ayrımcılıkla mücadelesi samimi ve güçlü bir şekilde devam etmektedir. 'Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir' diyen AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu inanç ve gayretleri neticesinde dünyanın en büyük kadın örgütünü kurarak, yıldan yıla büyütmeyi başarabilen bir lider olmuştur" dedi.

Yorumlar (1)
Emir 9 ay önce
Feminist kafalar Allah sizi ıslah etsin. Lgbt savunucuları oldunuz.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?