AK Parti Tuzla Belediyesi'nden: 'Deizme geçit yok!'

AK Partili Tuzla Belediyesi , ‘deistlik’ propagandasının yapıldığı “Ben Deist” adlı oyunu iptal ederek örnek bir davranış sergiledi. Oyunun yazarı Cüneyt Sezer oyunu başka belediyelerde oynadıklarını açıkladı. Kamuoyu şimdi skandal oyuna izin veren belediyelerin hangileri olduğunu merak ediyor.

AK Parti Tuzla Belediyesi'nden: 'Deizme geçit yok!'

Türkiye’de bilinçli bir şekilde yaygınlaştırılmaya çalışılan eşcinsellik, ateizm ve deizm gibi sapkın akımlar devlet imkanlarını kullanarak da kendilerine nüfuz alanı oluşturmaya çabalıyor.

Tuzla Belediyesi'nden örnek davranış

AK Partili Tuzla Belediyesi içerisinde ‘deistlik’ propagandasının yapıldığı Ben Deist adlı oyunu iptal etme kararı aldı. Devlet imkanlarını kullanarak ‘deizm’ propagandası yapmaya çalışan oyuncu bozuntularının oyununa gelmeyen Tuzla Belediyesi, 15 Kasım Cuma günü oynanması planlanan rezalet oyuna müsaade etmedi.

HANGİ BELEDİYELER BUNA GÖZ YUMDU?

Oyunda deizmi savunmadıklarını, herhangi bir dinin propagandasını yapmadıklarını sadece deist bir gencin sorgulama sürecini yansıttıklarını ileri süren oyunun yazarı ve yönetmeni Cüneyt Sezer, bu oyunu başka belediyelerde oynadıklarını, bir sorun yaşamadıklarını açıkladı.

Sezer’in bu açıklamalarıyla birlikte skandal oyuna hangi belediyelerin izin verdiği merak konusu oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eray Ünvanlı
Eray Ünvanlı - 2 hafta Önce

Oyun deizmi savunan değil, deizme yönelmiş gençlerimizi tekrardan islama yönlendirecek şekilde hazırlanmıştır. Oyunu izlemeden veya senaryoyu okumadan böyle bir yazı yazmayın. Haberi nasıl yapmışsınız sizlere yazıklar olsun. Asıl bu oyunu oynatmadığınız için nasıl bir savunma yapıcaksınız acaba. Halkımız en sonunda işin doğrusunu öğrenecektir. Sizleri kınıyorum.

SIRADAKİ HABER

banner5