AK Partili Akbaşoğlu'nun 'çay-simit' sözleri çarpıtılmış!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu'nun çay ve simit hesabı yaparak asgari ücretlilerin, geçmişe nazaran daha iyi bir durumda olduğunu söylediği iddia edilen görüntülerin montaj olduğu ortaya çıktı.

AK Partili Akbaşoğlu'nun 'çay-simit' sözleri çarpıtılmış!

Sosyal medyada büyük tepki toplayan görüntülerin, kesilip, kırpılarak çarpıtıldığı ve kamuoyunu yanıltmak amacıyla servis edildiği ortaya çıktı. Emin Akbaşoğlu ise Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

KES YAPIŞTIR YAPILARAK ÇARPITILDI

Çankırı’da yaklaşık bir ay önce seçim çalışmaları esnasında yaptığımız bir konuşmanın kes yapıştır ile tamamen çarpıtılarak servis edilmesi ve çeşitli basın-yayın kuruluşları ve sosyal medyada yer almasıyla ilgili açıklamamız aşağıdadır:

“AK Parti 2002’de asgari ücret ile ilgili çay simit hesabı yaparak iktidara geldi, ancak bugünkü durum 2002’den daha da kötü” şeklinde beyanatlarda bulunan bazı siyasetçilerin yapmış oldukları gerçek dışı hesaplamaların yanlışlığını ve tutarsızlığını vurgulamak ve 2002 yılı ile 2019 yılı arasındaki asgari ücret mukayesesini doğru yapmak için verilen örnek, kendi bağlamından koparılarak farklı amaçlar için kullanılmıştır.

Konuşmanın öncesi ve sonrasıyla bütünü izlendiğinde hakikat açıkça görülecektir.  
2002 yılında 117 dolar olan asgari ücret, bugün 353 dolara tekabül etmektedir. Bizim amacımız dolar bazında yaklaşık üç katına çıkardığımız asgari ücreti ve ekonomik refah düzeyini her şeyin en iyisine layık olan halkımız için daha da yukarılara çıkarmaktır.

Bu yönde canla başla çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi kes
Sevgi kes - 8 ay Önce

Akp ye oy verdiğim için şu konuşmadan sonra kendimden utandim ev kirası gecekondu 1000 lira 50 elektirik yak 150 ode birde sen bizim vergimizle telefonunuza kadar devletten bedava yaşa yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER

banner5