banner29

AK Partili Kiler: " O hainin bir yerlerinin kırılması lazımdı"

Daha önce Meclis'te yaşanan kavganın yankıları devam ediyor. CHP ve AK Partili vekillerin arasında yaşanan tekmeli-yumruklu kavga sonrasında Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'den CHP’li Engin Özkoç için sert mesajlar geldi.

Gündem 09.03.2020, 17:01
AK Partili Kiler: " O hainin bir yerlerinin kırılması lazımdı"

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçakça sözlerle hakaret eden CHP’li Engin Özkoç hakkında bomba açıklamalarda bulundu. Kiler, "O alçağın o Meclis'ten çıkarken muhakkak bir yerlerinin kırılarak çıkması lazımdı, elini kolunu sallayarak çıkması içimi soğutmadı" dedi.

Yaşanan kavgada CHP'li Engin Özkoç'a yumruk atan AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Özkoç'un Meclis'e gelmesi halinde aynı muameleyi görmeye devam edeceğini söyledi.

"Bir yerlerinin kırılması lazımdı"

Kiler, "O hainin, o alçağın, o onursuzun çok afedersiniz o şerefsizin söylemleri bundan ibarettir. Diğer türlü hiç kimse hele hele bir milletvekili parlementoda o sözleri bir şahsa dahi kullanamaz, bırakın bir devlet başkanını sıradan bir şahsa dahi kullanamaz. Dışarıda o sözleri bir şahsa etsin, çeker vururlar. O alçağın o Meclis'ten çıkarken muhakkak bir yerlerinin kırılarak çıkması lazımdı, elini kolunu sallayarak çıkması içimi soğutmadı" dedi.

"Meclise gelirse aynı muameleyi görecek"

Özkoç’un Meclis'e gelmemesi gerektiğini ifade eden Kiler, "Siz o alçakça ifadeleri kullanacaksınız, utanmadan sıkılmadan gelip Meclis kürsüsüne çıkıp konuşma hadsizliğini kendinizde bulacaksınız. O gün geri duracak zaman değildi, o gün o hadsize haddini bildirecek zamandı ve rabbim nasip etti, sizden aldığımız güçle ona haddini bildirdik. O şahıs, o insan müsveddesi bundan sonra inşallah o Meclis'e gelmez. Ne zaman gelse aynı muameleyi görecek, eksik olanı tamamlayacağız. Ama tezkere geldi, dokunulmazlığı önümüzdeki hafta kaldırılsa, bizde zevkle elimizi kaldıracağız ve o alçağın, o vatan haininin milletvekilliğini düşüreceğiz bir daha Meclis'e giremeyecek" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?