banner29

AK Partili Külünk: “AK Parti, Erdoğan’a zarar veriyor!”

Eski AK Parti Milletvekili Metin Külünk, AK Parti teşkilatlarındaki ‘lider konforu’ sorununa dikkat çekti. "Güçlü Lider" konumu teşkilatlara nasıl yansıyor? sorusunu cevaplayan Külünk çarpıcı ifadeler kullandı.

Gündem 22.02.2020, 15:57 22.02.2020, 16:59

AK Parti’nin eski İstanbul 1. Bölge Milletvekillerinden olan ve hala AK Parti bünyesinde çalışmalarına devam eden Metin Külünk, Gazeteci Serdar Arseven’in youtube kanalına verdiği ropörtajda, AK Parti kadrolarında en üst kademeden en alt kademeye kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘güçlü lider’ profilinin getirdiği konforu yaşandığını ve bu anlamda AK Parti’de bir takım insanların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zarar verdiğini anlattı.

‘LİDER KONFORU’ VAR!

Söz konusu ropörtajda Külünk, “AK Parti teşkilatlarında, Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir lider profiliyle yol yürümenin rahatlığı var. Bu bir rahatlık oluşturuyor. Diyorki: ‘Bu çok güçlü bir lider, bütün bu süreçleri tek başına taşıyor.’ Dolayısıyla kadroların bir kısmında, tamamında değil, bir konfor haline geliyor bu. Oysa AK Parti teşkilatlarının Cumhurbaşkanımızın dışındaki bütün arkadaşların, bunu bütün kademeler için söylüyorum, AK Parti teşkilatlarındaki bütün arkadaşlarımızın bulundukları mahalde, “sokak bizimle alakalı ne düşünüyor?” sorusunu sorup cevabını almalı.” Dedi.

AK PARTİ KADROLARINDAKİ KONFOR ERDOĞAN’A ZARAR VERİYOR

Konuşmasının devamında ise Metin Külünk, “O bizim Tayyip diyen, canı yanan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın omuzlarındaki yükün farkında olan ve ancak bulunduğu noktada dua ve dikkatiyle o yükten alabilen o insanın söylediği, “AK Parti Sayın Cumhurbaşkanımıza zarar veriyor.” Cümlesi maalesef ama maalesef gerçek oluyor. Bir zarar fotoğrafının hızla ilerlediğini görüyoruz. Ki bunu 24 Haziran seçimlerinde makasın hızla açıldığını gördük 31 Mart seçimlerinde bu makas daha da açıldı. Ve 23 Haziran seçimlerinde daha da açıldı. Açılan makas ney? Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızı ayrı bir yerde tutuyor AK Parti’yi ayrı bir yere koyuyor.” Diyerek AK Parti Kadrolarındaki bu gevşemenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zararı dokunduğunu dile getirdi.

Yorumlar (1)
arif ay 1 yıl önce
Aynen
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?