banner5

banner29

AK Partili Zengin'den Şimşirgil hakkında dava!

AK Partili milletvekili Özlem Zengin, İstanbul Sözleşmesi'ni eleştiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 27.11.2020, 23:21 27.11.2020, 23:41
AK Partili Zengin'den Şimşirgil hakkında dava!

Geçtiğimiz yıl İstanbul Sözleşmesi ile ilgili fikir ve yazıları sebebi ile Tokat Kitap Fuarı'nda okuyucuları ile buluşması engellendiği iddia edilen Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil hakkında AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin tarafından dava açıldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Şimşirgil, ülkenin içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemde çok büyük değişimler yaşanırken, kendisinin böyle bir durumla karşılaşmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Şimşirgil "İfade özgürlüğü yok diyenlere, Özlem Zengin'in yaptığı prim vermek değil midir?" diyen Şimşirgil, "7 avukatla yüzlerce tiviti inceleyip hakkımda şikayetname hazırlamak, savcıları meşgul etmek neyin nesidir, bundan kim istifade edecektir?" diye sordu.

Prof. Dr. Şimşirgil, "Buna baktığım zaman, sayın cumhurbaşkanımıza bir kez daha dua ediyorum, Cenab-ı Hak yardımcısı olsun, diyorum. Memlekette fikir özgürlüğü yok diyenlerden değilim ama böyle davranırsak birilerine fırsat geçecektir." dedi.

Yorumlar (3)
Ilhan 2 ay önce
Her konuda fikir ayrılığına düşen partiler akp chp ip hdp mhp istanbul sözleşmesi konu olunca hemfikirler.ne diyeyim ben.hersey ortada.
Murat 2 ay önce
özlem zengin bu zor günlerde ve zamanda sanki yapacak işi kalmamış galiba önce Abdurrahman Dilipak, şimdide Ahmet Şimşirgil ile uğraşıyor TÜRKİYE'nin fikren değerine değer katmaya çalışan mücadele eden bu mücadelede birçok mihrak ve mahfilin açmış olduğu dava ve mahkelerde uğraşan bu yazar, alim ve fikir adamına dava açmalarını kınıyorum TÜRKİYE'de aile yapısını yıkan küresel çetenin dayattığı konstantinopolis(İstanbul (öyle anmak istemiyorum)diyorlar sözde) sözleşmesine bende karşıyım fikir olarak geçmişte İhsan Şenocak, Nureddin Yıldız ile uğraşıldı Ak Parti zarar gördü şimdide zararı derinleştiyorlar birilerine yaranmak için yapıyorlarsa dikkat etsinlerde kaş yapayım derken göz çıkarmasınlar Ak Parti zarar görür çöker ve dağılırsa en fazla zararı bunlar görür yine gelenekçi, muhafazakar ve milliyetçi entelektüel hafızaya yapılan baskılar sonuç vermez özlem zengin ve yandaşları(kadem, AkPati kadın kolları yönetimi)aksine bu kesimde kendilerine nefret edilmesine sebep olur (yalnız tüm AkParti kadın kollarına üye olanları ve tabanı değil hatta gönül verenleri bile degil onları kasdetmiyorum yanlış anlaşılmasına ve çarpıtılmasın)
tugo 2 ay önce
...feministler akp'de bir paralel yapı tavrıyla devam ediyorlar, ama devlet'le şaka olmaz, onlar da öğrenecek... vakti gelende gırtlakları sıkılacak...
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?