banner30

banner29

AK Partililere bir kez daha küfreden Mehmet Avcı yeniden gözaltına alındı

Anıtkabir'de 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganı atan gençlere, sosyal medyadan yayınladığı videoda küfür eden iş adamı Mehmet Avcı, adliyedeki ifadesinin ardından küfretmeye devam edince yeniden gözaltına alındı.

Gündem 16.11.2019, 21:14 16.11.2019, 21:30

Kocaeli’de sosyal medya hesabından galiz küfürler eden şahısla ilgili Kocaeli başsavcılığımız bir açıklama yaptı.

Cumhuriyet Başsavlığımız tarafından 15/11/2019 tarihinde Facebook sosyal medya hesabından yayınladığı video nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan şüpheli Mehmet Avcı’ nın eyleminin TCK 216/2 maddesi kapsamında kaldığı değerlendirilmekle birlikte şüpheli ifadesinin ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilmiş olup, atılı suç açısından ceza miktarı itibariyle tutuklama yasağı olduğundan haftada 7 gün imza ve yurt dışı yasağı adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir. Şüphelinin salıverildikten sonra benzer mahiyette bir bütün halinde TCK 216/1 Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Suçunu oluşturur mahiyette yeni videolar yayınlaması ve eylemine devam etmesi nedeniyle  Cumhuriyet Başsavcılığımızca 16/11/2019 tarihi itibariyle gözaltına alınmasına karar verilmiş ve şüpheli gözaltına alınmıştır.

İYİ PARTİ, GAYRİAHLAKİ OLARAK TANIMLADI

Provokatör Mehmet Avcı, bir dönem İYİ Parti Kocaeli Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkanlığı da yapmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı, ''Partimizin kuruluş günlerinde camiamıza dahil olmak isteyen, ancak gayriahlaki tavırlarından dolayı, daha işin başında dışlanan bu kişinin sözleri, milletimizin vicdanını yaralar niteliktedir” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (1)
Antalya Mustafa 1 yıl önce
Serbest bırkılmasını şiddetle kınıyorum. Bu kadar iğrenç terbiyesiz bölücü tehditkar aşağılık küfür eden
alçak birinin facebook hesabından paylaştığı küfürlerin tamamını , misli ile mehmet alçağına iade ediyorum. şiddetle cezalandırılmalıdır. yanına kar kalmamalı. kanalizasyon bile bu yaratıktan daha temizdir.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?