banner29

Akif Yılmaz, Nihat Ergün'e seslendi: “Yediği kaba tükürmek bu olsa gerek”

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamasında, ''Muhafazakar insanlara şöyle bakılıyordu: Bunlar iyi, güvenilir insanlar, bunlardan bir kötülük gelmez. Bugün birçok insan şöyle bakıyor: Bunların ne kötülük yapacağı belli olmaz!'' ifadelerini kullanmıştı. Ergün'e cevap Kocaeli milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'dan geldi. İşte detaylar...

Gündem 16.05.2020, 01:50 16.05.2020, 12:41
Akif Yılmaz, Nihat Ergün'e seslendi: “Yediği kaba tükürmek bu olsa gerek”

Ak Parti kuruluşunda yer almış, bir çok önemli görevlerde bulunmuş ve Bakanlık yapmış olan Nihat Ergün, Başkan Erdoğan'ın deyimiyle  ''trenden inenler'' kervanına katılmış ve soluğu DEVA Partisinde almıştı. Deva Partisi'nde de üst düzey görevde olan Ergün yıllarca bulunduğu ve içinde yer aldığı  ''MUHAFAZAKAR KESİMİ'' rencide eden bir açıklama yapmıştı. Açıklamasında, ''Ak Parti'den ayrılmak isteyenlerin var olduğunu ama korktularını idda etmiş ve “Kork kork, kork nereye kadar” diye sormuştu!

Ancak o açıklamasında öyle ifadeler kullandı ki, Ak Parti'yi eleştireyim derken, oylarına talip olduğu Muhafazakar, mütedeyyin kesime ağır ithamlar yöneltmiş oldu. Açıklamasında, ''Muhafazakar insanlara şöyle bakılıyordu: Bunlar iyi, güvenilir insanlar, bunlardan bir kötülük gelmez. Bugün birçok insan şöyle bakıyor: Bunların ne kötülük yapacağı belli olmaz!'' sözlerini kullanan Ergün'e cevap uzun yıllar aynı safta birlikte çalıştığı ve son günlerde yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Kocaeli milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, facebook hesabından yaptığı açıklamayla siyasi süreci özetledi ve ''Yediğin kaba tükürme'' dedi!

Yılmaz paylaşımında, “Akıl hocaları Abdullah Gül ‘Siyasal İslam çöktü’ dedi. İcazet aldıkları makamlara sinyali verdi. Harekete geçtiler. Partiyi kurdular. Meral Akşener ‘Tek eksiğimiz muhafazakar dindarlara ulaşmak; onlara da babacan ve Davutoğlu ile ulaşırız’ dedi. Hedef ve proje netleşti. Şimdi de Nihat Ergün çıktı muhafazakarlık ve dindarlık üzerinden genelleme yaparak ‘Muhafazakar ve dindar insanların ne kötülük yapacağı belli olmaz’ diyerek CHP ile el ele, gönül gönüle olduğunu ortaya koydu. Kendi yediği kaba tükürmek bu olsa gerek!” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?