banner29

Akkoyunlu'dan dikkat çeken 'yerel seçim' değerlendirmesi!

Haber Vakti yazarı ve siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin değerlendirdiği bir yazı kaleme aldı.

Gündem 22.04.2019, 14:20 22.04.2019, 18:01
Akkoyunlu'dan dikkat çeken 'yerel seçim' değerlendirmesi!

İşte Akkoyunlu'nun dikkat çeken o yazısı:

Üçüncü Bölüm

Konuyu efradını cami, ağyarını mâni bir şekilde değerlendirebilmek için bazı sorular sorarak başlayalım;

Eğer oy sayımında bir usulsüzlük yapılmamışsa, iptal edilen oyların tekrar sayılması neticesinde 14 bine yakın oyun tekrar geçerli sayılması nasıl açıklanabilir?

Eğer seçmen listelerinin oluşturulmasında bir sahtekârlık yoksa yüzlerce seçmenin seçmen listelerinden silinmiş olması, listelere eklenen binlerce seçmen için sahte adresleroluşturulmasından ötürü bu sahtekârlığı yapan kamu personelinin tutuklanması nasıl izah edilebilir?

İlçe Seçim Kurulları’nda sandık tutanaklarının, İl Seçim Kurulu’nda İlçe Seçim Kurulları’nın birleştirme tutanaklarının birleştirme işlemi esnasında partiler arasındaki oy kaydırmalarıbinlerce belge ile tespit edilmişken nasıl örtbas edilebilir?

Bu oy kaydırma cürmünün saatler boyunca veri akışının durdurulduğu zaman diliminde gerçekleştirildiği nasıl örtbas edilebilir?

İtirazlar YSK tarafından görüşülüp karara bağlanmadan mazbata verilmesi kanuni birzorunluluk mudur?

Bütün bu soruların cevabı verildiğinde iki husus kesin olarak ortaya çıkar.

Birincisi, gerek sandık kurullarında, gerekse özellikle İlçe ve İl seçim Kurullarında AK Parti büyük zafiyete düçar olmuştur. AK Parti’nin oyları sahipsiz bırakılmış ve talan ettirilmiştir.

İkincisi, gerek sandık kurullarının, gerek İl ve İlçe sandık kurullarının teşkilinde kamu görevlisi memurlar arasında çok önceden sandık operasyonlarına yönelik bir örgütlenme gerçekleştirilmiştir.

Bu hukuksuz durum ve maksatlı örgütlenme devletin istihbaratı tarafından tespit edilememiş midir?

Kesinlikle tespit ve takip edilmiştir.

Memurlar arasında bu örgütlenme nasıl yapılmıştır?

Kamuda çok önceden örgütlenmiş FETÖ organizesinde PKK, Pontus, Devrimci Karadeniz vb. örgüt elemanları sandıklar ve seçim kurullarında görevlendirilmişlerdir. Bu örgütlenme kesinlikle CHP’yi aşan üst bir operasyondur.

Bu durum gerek AK Parti, gerek MHP yetkililerince de vurgulanmıştır. Saygın Cumhurbaşkanı’nın iki cümlesini hatırlatayım.

“ Kamuda FETÖ’yü tam temizleyemediğimizi düşünüyorum”

“AK Parti İstanbul teşkilatında boşluk olduğunu düşünüyorum”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?