Akkoyunlu'dan tanışma yazısı

Ünlü siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, sitemiz yazar kadrosuna katılarak bir tanışma yazısı kaleme aldı.

Akkoyunlu'dan tanışma yazısı

Dikkat çeken açıklamalarıyla gündeme gelen ve siyasi altyapısıyla dikkat çeken Murat Bahadır Akkoyunlu, bundan sonra yazılarıyla habervakti.com'da... 'Tanışma yazımız!' başlıklı yazısıyla okuyucularının karşısına çıkan Akkoyunlu, çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

İşte Akkoyunlu'nun tanışma yazısı:

Habervakti.com sitemiz bendenize bir köşe tahsis buyurarak yazılarımı siz değerli okurlarımız ile paylaşma imkanı lütuf buyurdular, teşekkür arz ediyorum .

Öncelikle kendimi tanıtmayı gerekli gördüm

Bendeniz Bayburt’un Pulur Gökçere beldesinden, Oğuz Irkı, Bayındır Boyu, Akkoyunlu oymağından  Türkmen Türk'ü Murat Bahadır Akkoyunlu

Tasavvufun Muhammet Bahaeddin El Buhari ( Nakşibend ) ekolünün, Halidi kolunun, Erzincani şubesine mensubum. 

Evet bir cemaate mensubum. Rufai, Kadiri, Sadi, Cerrahi, Halveti, Bektaşi, Uşşaki, Sühreverdi, Şazeli, Kübrevi, Çeşti birçok tasavvuf ekolü mensubu GARDAŞLAR ile hemdemim. Severim, sevilirim.

16 Yaşımdan 1977 yılından  beri siyasetin tam da içindeyim. Merhum Prof .Dr. Necmettin Erbakan, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte oldum.

Devlette hakkımdaki dosyamda şöyle yazar:” Şeriatçıdır, nakşidir, dönmez ve döndürülemez, vatanseverdir ” bu yüzden askerleğimi sakıncalı olarak ifa ettim.

Horasan Yoluna mensup bir cemaatiz, ASLA cemaatçi değiliz. Ne mensup olduğum cemaatin, ne de hemhal olduğum diğer mutasavvıf cemaatlerin, siyasiler ile PAZARLIK ettiklerine hiç tanık olmadım. Asla ” uzayan kol bizden olsun " demeyiz. Kim daha liyakatli ise o olsun isteriz. Adaletin hasretini çekeriz.

"Devletten alan derviş BOZULUR ” diye biliriz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Belet
Emre Belet - 13 ay Önce

Ben murat beyi 16 yaşından beri hedef o radyasundan bu yana dinlerim kendisine Allah uzun ömürler versin

SIRADAKİ HABER

banner5