Akkoyunlu: Düşmanın tek umudu...

Siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, 'Düşmanın tek umudu bizim yapacağımız yanlış tercihtir' başlıklı yazısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Akkoyunlu: Düşmanın tek umudu...

Çarpıcı analizleri dikkat çeken Habervakti.com yazarı, ünlü siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, artık tercih zamanının geldiğini ve kararımızı yaşamamız gerektiğini vurgulayan bir yazı kalame aldı.

İşte Akkoyunlu'nun o yazısı:

Akıl duru pak olmayınca zeka kişiyi çelişkiler girdabına sokuyor. Günahı önceki günahın cezasıolarak işlemeye meylediyoruz. Tevbenin maliyeti yüksek oluyor. Acıyı tatmayınca neye tevbe edeceğimizi de bilemiyoruz

Teorik olarak solcuların Simon Bolivar’ın Latin Amerika’da emperyalizme, sömürüye karşı gerçekleştirdiği istiklal savaşını  hep desteklediğini duyduk. Şimdi Maduro'nun sürdürdüğü istiklal mücadelesinde bazı solcu olduklarını söyleyen kimi şahısların Venezuela'nın yürüttüğü mücadelede emperyalist ABD çetesinin tarafında olduklarını görüyoruz.

Atatürk’ün yürüttüğü istiklal mücadelesini kendi varlıklarına meşruiyyet sebebi olarak ilan eden , bağımsızlık idealinin mümessilleri olduklarını iddia eden, muhaliflerini emperyalistlerin mandacı taraftarları olarak itham eden kimi bazı Atatürkçülerin şimdi Türkiye yönetimine karşı ABD çetesinden imdat beklediklerini, çetenin Türkiye ve Venezuela yönetimlerine  müdahale etmesi taleplerini yüksek sesle dile getirdiklerini müşahade ediyoruz.

Yıllarca Atatürk’ü, İngiliz uşağı, vatanı satan hain olarak yaftalayan, kendilerinin bağımsız Müslüman Türkiye idealini sürdürdüklerini ifade eden kimi bazı sağcıların, milliyetçilerin, şeriatçı olduklarını ifade eden ve kimi Atatürkçüler tarafından mandacı oldukları şeklinde suçlanan, itham edilen şahıs ve cemaatlerin, şimdi Türkiye ve venezuela yönetimlerine karşı ABD çetesinden yana tavır aldıklarını gözlemliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5