banner29

Akşener'den Millet İttifakı'nı çatırdatan çıkış: HDP, PKK'nın uzantısıdır

İYİ Parti lideri Meral Akşener, bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akşener, partisinin HDP'yi PKK'nın uzantısı olarak gördüğünü ifade etti.

Gündem 24.04.2020, 13:17 24.04.2020, 14:52
Akşener'den Millet İttifakı'nı çatırdatan çıkış: HDP, PKK'nın uzantısıdır

Haber Global TV’de 'Jülide Ateş ile 40' programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Jülide Ateş’in "FETÖ’cü müsünüz?" sorusunu yanıtlayan Akşener, şunları söyledi:

'Terör örgütünün yanına konumlandırıyor'

"İYİ Parti HDP'yi nereye konumlandırıyor?" sorusunu da yanıtlayan Akşener, HDP'yi 'PKK'nın uzantısı olarak gördüklerini' söyledi ve şu açıklamalarda bulundu:

"PKK, terör örgütünün yanına konumlandırıyor. Hep bunu söyledik. Millet İttifakı'nın bileşenlerine baktığınız zaman, 24 Haziran'da Demokrat Parti var, Saadet Partisi var, İYİ Parti ve CHP var. Yerel yönetimlerle ilgili sadece İYİ Parti ve CHP var. Seçmen oy vermiştir ona söyleyecek bir sözümüz yok. Yani seçmenler hiçbir zaman hiçbir siyasi partini tapulu malı değildir. Sayın İmamoğlu'nun üzerinden hadiseye baktığımız zaman o 800 bin farkın aşağı yukarı ölçümlere göre 3 milyon insan üzerindeki seçmenin AKP'li olduğu görülüyor. Çünkü 31 Mart 325 bin AKP seçmeni sandığa gitmedi. 398 bin civarında da CHP seçmeni sandığa gitmedi. Dolayısıyla AKP-MHP-İYİ Parti-Saadet Partisi seçmeni ittifak olmamasına rağmen bütün farklı siyasi görüşlere geçmişte oy veren seçmen İstanbul'da 800 bin farkla Sayın İmamoğlu'nu seçti."

Yorumlar (1)
Günel 13 ay önce
HDP İyi Çebhe Seadet Geleçek Deva Partileri Zaten PKK Kuluğ Edir Şuna Şübhe Yok Seçki Zamanı FETÖ PKK Onlara Yardım Etdi Virüsu Dünyaya Bulaşdıranlar Oylarıda Çaldı 4 Belediye Kayıp Etmek AKP Üçün Gözlenilmez Zarbe Oldu Türk Halkına Hidmet Eden AKP Kenardan Bakır Çebhe İyi HDP Erdoğanın Kurduğların Satışa Çıkarıp Parasın Tüketirler Yemeyesiniz İblisler Maral Bir Kadın Şu İblislerin İçinde Ne İşin Var Kendinden Kılınçlaroğlu İblis Gibi Kulanır Umarım İyi Partisi Çökeçek Altında Çebhe Kalaçağ
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?