Akşener’den Bahçeli’ye videolu cevap!

İP Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'MHP'ye geri dönün' çağrısına bir videoyla cevap verdi. MHP lideri Devlet Bahçeli, kurultay yapacak olan İP'lilere MHP’ye geri dönme çağrısında bulunmuştu.

Akşener’den Bahçeli’ye videolu cevap!

İşte Akşener’in o videosu;

PAÇACI’DAN AÇIKLAMA

İP Genel Sekreteri Cihan Paçacı'da bir açıklama metni yayınladı.

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı'nın bu yaklaşımı her şeyden önce ciddiyetten uzaktır…

Bir partinin genel başkanının, kurumsal bir başka partiye, kurultayından iki gün önce böylesine art niyetli bir hamlede bulunması, çaresizlik göstergesidir, ayıptır.

Bugüne kadar mensuplarına “İllet-Zillet”, adına da “İP” diyen Sayın Bahçeli'nin, her zamanki gibi tavır değiştirerek, bu kez “İYİ Partili kardeşlerim” diyerek hitap etmesi, kafa karışıklığının da bir göstergesidir.

Dilinin düzelmiş olması ise Türk demokrasisi açısından sevindirici bir durumdur.

İYİ Parti, hiçbir siyasi partide görülmeyen ölçüde demokratik bir yöntem ve bilinçle, 3 Ağustos Cumartesi günü Kurultay'ını yapacaktır..

Ve kendi partisinde, delegesinin iradesini hiçe sayan, delegesine güvenmeyip, kurultaydan imtina edenlerin, bir başka partinin kurultayını hedef alması hayra alamet değildir.

Türk siyaseti ve muhatabı olan Türk Milleti, ciddiyeti ve dikkati hak etmektedir.

Bu tavır, 50 yıllık bir partinin genel başkanına yakışmaz.

İYİ Parti olarak, milletimizin bu hak ve beklentisine duyduğumuz saygı gereği;

Sayın Bahçeli'yi ciddiyete, Sicili temiz olmak kaydıyla, Türkiye için İYİ bir şeyler yapmak isteyenleri de partimize davet ederiz"

Aynı zamanda Meral Akşener'de kendi Twitter hesabında bir paylaşımda bulundu. Akşener bu çağrıyı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la dün gerçekleştirdiği ziyarete bağladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan
Ihsan - 4 ay Önce

kadın fetö ajanı kadın sen bahçeliye laf söyliyemezsin.

SIRADAKİ HABER

banner5