banner29

Alaattin Çakıcı tahliye olacak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen infaz düzenlemesinin ardından tahliye olması beklenen Alaattin Çakıcı'nın cezaevinde tüm hazırlıklarını yaptığı ve kararın Resmi Gazete'de yayınlanmasını beklediği ifade edildi.

Gündem 14.04.2020, 21:46
Alaattin Çakıcı tahliye olacak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilen infaz düzenlemesinin ardından tahliye olması beklenen Alaattin Çakıcı'nın cezaevinde tüm hazırlıklarını yaptığı ve kararın Resmi Gazete'de yayınlanmasını beklediği ifade edildi.

Bu gece veya yarın tahliye olacak

Haberler.com'un haberine göre; infaz düzenlemesinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından Alaattin Çakıcı'nın bu gece yarısı veya en geç yarın cezaevinden çıkması bekleniyor.

90 bin kişinin tahliye edilmesi bekleniyor

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen infaz düzenlemesine ilişkin kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından cezaevindeki yaklaşık 90 bin kişinin tahliye edilmesi bekleniyor.

Buna göre, tahliyelerde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine önem ve öncelik verilecek. Tahliyeler sırasında, sosyal mesafe kuralına dikkat edilecek, cezaevi çıkışlarında Sağlık Bakanlığının broşürleri ile eldiven ve maske dağıtılacak. İller arası seyahat kısıtlaması nedeniyle tahliye olanlara sorun yaşamamaları için cezaevinden çıkmadan seyahat izin belgeleri verilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?