banner29

Alevi derneklerinden İmamoğlu hakkında suç duyurusu!

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir, İstanbul Büyükşehir Belediyesince 23 Nisan'da çocuklara gönderilen hediye kolileri içindeki kitapta Aleviliğin ayrı bir din gibi resmedilmesinin, Alevileri incittiğini bildirdi. Özdemir, vakıf olarak pazartesi günü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Ekrem İmamoğlu hakkında halkı kin ve nefrete sürüklediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Gündem 26.04.2020, 16:39
Alevi derneklerinden İmamoğlu hakkında suç duyurusu!

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ulu önder Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100'üncü yılını kutlarken üzücü bir olayla karşılaştıklarını ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yüz bin çocuk için bastırdığı kitapta Aleviliğin ayrı bir dinmiş gibi gösterildiğini kaydeden Özdemir, kitaptaki din adamlarını resmeden çizimde İslamiyet, Hristiyanlık, Alevilik ve Yahudilik yazıldığını, Alevililiğin genç zihinlere İslamiyetten ayrı bir din gibi anlatılmasının son derece yanlış olduğunu belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun öncelikle Alevi toplumu tarihini okuması ve "Alevilik nedir" diye bir araştırma yapması gerektiğini savunan Özdemir, şunları kaydetti:

"İmamoğlu, Hoca Ahmet Yesevi'nin, Hacı Bayram Veli'nin, Şücaaddin Veli'nin, Hasan Dede Veli ve Hünkar Hacı Bektaş- ı Veli'nin hayatlarını bir okusun. Ondan sonra Alevi toplumuyla ilgili bir fikir yürütsün. İmamoğlu, terör örgütleriyle iç içe olan sözde Alevi dernek ve vakıflarından akıl alıyorsa, yanlış yapmaktadır. Bu ülkenin polisini, askerini, hakimini, savcısını, öğretmenini katleden PKK ile içli dışlı olan bu vakıf ve kuruluşlar Aleviliği temsil edemez. Türkiye'de yaşayan nüfusu 13 milyonun üzerinde olan Alevi toplumunu ramazan günü bu kadar üzmek kimsenin haddine değildir."

Aleviler olarak İmamoğlu'nu kınadıklarını belirten Özdemir, bin yıllık Alevi toplumunun nefret söylemiyle ayrı bir dinmiş gibi gösterilemeyeceğini, buna kimsenin hakkı ve haddi olmadığını söyledi.

Özdemir, "Alevilik İslamiyet'in özüdür. Biz Türk'üz, Müslümanız, Aleviyiz. Aleviler provake edilemez." dedi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

Özdemir, vakıf olarak pazartesi günü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Ekrem İmamoğlu hakkında halkı kin ve nefrete sürüklediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

"Bir din alimi değil, bir Alevi dedesi değil. Şu zor günlerimizde, bütün insanlarımızın evde oturduğu dönemde herkes sağlığıyla uğraşırken, bu yapılanlar çok yanlıştır." diye konuşan Özdemir, bu ülkede yaşayan Alevilerin de ülkenin sahipleri olduğunu ifade etti.

Özdemir, CHP yetkililerinden gerekeni yapmalarını, İmamoğlu'ndan ise Alevilerden özür dilemesini beklediklerini belirtti.

Genel Başkan Özdemir, tüm İslam aleminin ramazan aynını tebrik ettiğini de vurguladı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
İmamoğlu Çebhe Türk Halkın Bütün Halkda Küçüldeçek Bir Gün Türk Halkı Rüyada Ayılaçağ TÜRK İsmi Yerinde KÜRD İsmi Göreçek Zaten İmamoğlu Türk Halkın İçinde Yaşayanların Dinin Parçalayır HDP PKK Fetönünde Dini Var Yahudi Kürdler Aleviler Türk Halkına Bağlı Olsalarda İmamoğlu Çebhe Her Kesi Dini İle İmanı İle Düşmen Edeçek İMAMOĞLU Çebbe Türk Halkına Düşmen Erdoğan Koltuğdan Getdikden Sonra Çebhe Koltuğa Otursa Tel Ekranında Kin Nifret Hakaret Biteçekmi Bitmez Fetö Türküyeye Geleçek ABDULAÖÇALAN Habisden Çıkaçağ Türk Halkı Ayağlar Altında Kalaçağ Çebhe ESEDİN TRANPIN PUTİNİN Kuçağında Oturaçağ Çebheye Güven Olmaz HER ŞEY GÜZEL OLAÇAĞ Dediler İnsanların Güvenin Kayıp Etdiler Çebhe Türk Halkında Gündeminde İblis Gibi Görünür Çebhe Çanbaz Gibi Oyun Oynayır 4 Belediyen Var İş Yap Çebhe O Kader Kötükü Divarlarda İnsan Resmin Başına İp Asılmış Yapılar Şu Resme Çoçuğ Bele Baksa Anlar RESİMDE ERDOĞANI Asılmış Çiziler İblisler Çoçuğların Zehnin Zeherleyiler Resm Çizme İnsan Ol Fetödan Destek Alma Türk Halkından Destek Al Çebhe Lideri Yardımçısı Kanalar Susmyor İnsan Bakdığçan Ağlın Kayıp Edir ERDOĞAN Akp İyi Deyil Söyleyir Fox Kanalıda Kapısına Bir Söz Yazıp Erdoğan Düşmenimizdi İMAMOĞLU DOSTUMUZDU Çebhe Ekenomü Çökdü Deyir Ekenomi Çökmedi Kendiniz Çökdünüz Çebhe Fare Gibi Türk Halkın Parasın Yığıp Yuvasına Tüketir Şuda Yetmir Darbe Düşünür Her Adımlarında Derbe Var Allah Türk Halkın Korusun
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?