banner30

banner29

Ali Babacan İYİ Parti'nin başına mı geçiyor?

Diriliş Postası yazarı Ramazan Yaşar Ankara kulislerinde büyük ses getirecek bir iddia ortaya attı! Yaşar, İYİ Parti'de Akşener döneminin sona erdiğini, partinin Ali Babacan için hazırlandığını öne sürdü

Gündem 05.03.2020, 19:02 05.03.2020, 19:17
Ali Babacan İYİ Parti'nin başına mı geçiyor?

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın ardından, İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un da partisinden istifa etmesi siyasette yeni bir tartışmayı beraberinde getirdi.

İsmail Ok’ın istifasının ardından İYİ Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 37’ye düştü, ayrıca 5 ismin daha istifa edeceği iddiaları kulislerde konuşulmaya başlandı.

İstifaların arkasında, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’nin HDP’ye yakın söylemleri olduğu öne sürülürken, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'de yaşanan istifalarla ilgili kullandığı sözler bazı soru işaretlerine neden oldu.

Devlet Bahçeli istifaları desteklemek bir yana, tam aksine "Kimse tahriklere kapılmasın" diyerek bu sürece engel olmaya çalıştı.

İYİ PARTİ BABACAN'A MI VERİLECEK?

İstifaların perde arkasına ışık tutan ve Devlet Bahçeli'nin bu sözlerini analiz eden Diriliş Postası yazarı Ramazan Yaşar ise çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Ramazan Yaşar, İYİ Parti'de Meral Akşener döneminin sonuna yaklaşıldığını belirterek, "İyi Parti’yi Babacan’a mı verecekler?" sorusunu gündeme getirdi.

İşte Diriliş Postası yazarı Ramazan Yaşar'ın o köşe yazısı;

- İyi Parti’yi Babacan’a mı verecekler?

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi öncesi MHP’yi ele geçirme operasyonunu biliyorsunuz. Amacına ulaşamayan üst akıl ve malum örgüt yeni bir parti kurulmasına karar vermişti. MHP’yi bölemeyenler kopardıkları isimlerle Akşener’in başında olduğu İyi Parti’yi kurdular.

Partiyi kuran çok önemli isimler şimdi birer birer istifa ediyorlar. Akşener ve parti yönetimini topa tutarak tabii. “Ülkücülerin partide ikinci sınıf muamelesi gördüğü”, “HDP ve İmamoğlu’nun değirmenine su taşındığı”, “Sorosçuların partiyi kontrol etmeye başladığı” eleştirilerin sadece bir kaçı…

Son günlerde 5 milletvekili ile kurucular kurulu üyeleri ve genel başkan danışmanlarının peş peşe istifaları; hatta yeni istifaların devam edeceği iddiaları İyi Parti’deki bu hareketliliğin normal olmadığını gösteriyor. FETÖ’nün siyasi ayağı, darbe tartışmaları, yeni kurulan ve kurulacak olan partiler İyi Parti’yi karıştırmışa benziyor!

İYİ PARTİ’Yİ KURDURANLAR MI GERİ ALMAK İSTİYOR?

İyi Parti’nin hangi süreçte, kimlerin para, kadro, akıl, milletvekili desteğiyle kurulduğunu biliyorsunuz. Şimdi para, akıl, kadro ve oy desteği veren aynı merkez veya merkezler İyi Parti’ye operasyon çekiyorlar…

Daha önce İyi Parti milletvekili ve yöneticilerini MHP’ye davet eden, “kapımız sonuna kadar açık” diyen Bahçeli, “Birlik beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde hiçbir siyasi partide istikrarsızlık olmamalıdır. İyi Parti, iyi günde olsunlar, tahriklere kapılmasınlar” çıkışıyla ne demek istedi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İyi Parti için, “Onların kendi iç sorunlarından yana kazanç beklentimiz yok” diyerek hareketliliği teyit etmiş oldu. Ve birilerinin bu karmaşadan “kazanç” beklediğini de ima etmiş oldu.

İyi Parti’den “kazanç” bekleyenler kim? Erdoğan “beklentimiz yok”; Bahçeli, “tahriklere kapılmasınlar” dediğine göre…

GÜL VE BABACAN İYİ PARTİ OPERASYONUNUN NERESİNDE?

İyi Parti’nin kuruluş sürecinde yaşananlar küçük çaplı da olsa bugün de yaşanıyor. Bu sefer hedef AK Parti. FETÖ’nün kolu kanadı kırıldığı için operasyonun bazı ayakları eksik kalsa da aynı süreç işliyor. AK Parti’yi bölme girişimi başarısız oldu ama ele geçiremedik, o zaman bölelim süreci işliyor!

AK Parti’den ayrılan eski Başbakan ile bazı milletvekili ve teşkilat yöneticileri öncülüğünde yeni bir parti kuruldu. Kurulmadan önce Gül’ün gölgesinde Babacan ile birlikte parti kurma konusunda bir süreç yürüdü. Anlaşamadılar…

Gelecek Partisi kurulunca ilk krediyi Akşener’in açması dikkat çekiciydi. Seçime girebilmeleri için “milletvekili verebileceğini” söyledi…

İki yıldır parti kuracağını söyleyen Gül ve Babacan bir türlü “beklenen” partiyi kuramadılar ya da kurmadılar. Parti ismi, sembolü, kurucular kurulu sürekli erteleniyor. Acaba hazır bir partinin anahtarını mı teslim alacaklar? Sessizliğe gömülen Gül’ün medyada günah çıkarma seansları ve önemli merkezlere verdiği mesajlar dikkat çekici!

İsmail Ok’un “Davutoğlu ve Babacan’ın partisiyle hiçbir ilişkim olamaz” diyerek İyi Parti’yi terk etmesi malumun ilanı mı?

Akşener’e verilen görev buraya kadar mı? Akşener, İyi Parti’nin anahtarını Babacan’a verir mi nisana kadar belli olur. İyi Parti’nin 2023’ü göremeyeceği söyleniyordu. İyi Parti’yi bilmem ama Akşener’in görmeyeceği kesin gibi!..

Yorumlar (3)
Günel 1 yıl önce
Babaçan Nasıl Siyasetçi Kadın Koltuğuna Göz Dikip Babaçan Erdoğanın Partisini Parçalamağ İsteyir Ama Şu Mümkün Olmayaçağ Babaçan Davudoğlu Erdoğanın Partisinde Dost Yoldaş İdi İndi Dostlarına Pusatla Arkadan Vurur Bele İnsanlardan Korkmağ Lazım Çünkü Onların Kalbinde Kin Nifret Var Erdoğanı Görmek İstemiler Babaçan Gül Davudoğlu Erdoğanın Böyük Olmasına Dayanamılar Siz Nasıl Dövlet Liderleri Olmusunuz Sizin Derdiniz Türküyeni Kurtarmağ Yok Erdoğanı Yıkmak Üzünüzün Maskası Artığ Düşdü Ne Yazık Ki Türk Halkı Şunu Anlamır Anlayanda Çok Geç Olaçağ Gül Çumurbaşkanı Olanda Bütün İşlerin Erdoğan Görüp Bir Toplantıda Göstermişdiler Gülün Erdoğana Karşı Bakışların Sanki Düşmene Bakır Ne Oldu Birden Bire Siz Dost İdiniz İnsanlarda Kin Nifret Olmasaydı Gül Babaçan Davudoğlu Hakimiyetde Olanda Ne Yapdınız Hansı Proçelerin Sahibi Oldunuz Sizin Proçeniz Kin Nifret Maralın Koltuğunda Otur
Günel 1 yıl önce
Kadın Koltuğunda Otumağ Ayıpdı Babaçan Nasıl Siyasetçidi Ki Kadın Koltuğuna Göz Dikip Erdoğanı Yikmağ Üçün Babaçan Ne Güne Kalıp Bir Kadının Eline Ayağına Düşüp Amandı Koltuğunu Bene Ver Erdoğanı Yıkım Koltuğdan Yendirek Sonra Koltuğunda Oturarsan Ayıp Olsun Sizi Gibi Siyasetçilere Erdoğan Üçün Nelere Katlanılar Kötü Oldu Marala Kaç Para Vermisiniz Çebhe Yoksa Belediyelerden Para Pul Alıp Verip Maral Parasız Pulsuz Koltuğdan Getmez Hayat Şu Para Bütün Kapıları Açır Çebhede Belediye Üçün Seçki Menteqesine Para Verdi Feto Yardım Etdi
Musa SARICAOĞLU 1 yıl önce
AÇ TAVUK MISALI.
İYİ PARTİ VARSA METAL AKŞENERLE VARDIR.
SENARYO DEVRİ BİTTİ.
HERŞEY DAHA'DA İYİ OLACAK İYİ.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?