Almanlar Türkiye'yi Misak-ı Milli üzerinden hedef aldı!

TSK'nın Suriye'de terör ve teröristten arındırdığı bölgelerde halkının huzur içinde yaşaması Almanya'yı rahatsız etti. Türkiye'nin, Suriye'deki toprakları kendi ülkesine katmak istediğini iddia eden Alman Der Spiegel dergisi, 1920 haritasını paylaşarak algı operasyonu yaptı.

Almanlar Türkiye'yi Misak-ı Milli üzerinden hedef aldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeyinde yer alan terör faaliyetlerini temizlemek amacıyla hem DEAŞ ile hem de YPG/PKK ile savaştı.

Terör örgütlerinin sınır bölgesindeki faaliyetlerine son veren TSK; El Bab, Cerablus, Afrin gibi bölgelerde güvenliği sağladı.

Bölge halkının huzur içinde yaşamını sürdürmesi Avrupalı bazı terör sevicileri rahatsız etti.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Alman dergisi Der Spiegel dergisi Türkiye'nin Suriye topraklarında gösterdiği huzur ve barış faaliyetlerine çarpıtarak gündemine aldı.

YALAN HABER SERVİSİ
Alman Der Spiegel dergisi, Afrin'de kültürel ve etnik temizlik yapıldığı yalanını okurlarına servis etti.

Türkiye'nin Hatay'ı topraklarına katma sürecini hatırlatan dergi, "Hatay'da Türkler azınlıktı. Fransa bölgeyi Türkiye'ye bıraktıktan sonra Ankara, bölgenin demografik yapısını değiştirerek Hatay'ı turkuaza çevirdi. Şimdi aynı durum Afrin ve diğer bölgeler için de söz konusu olabilir." ifadelerini kullandı.

ALMANYA'NIN KORKUSUNUN GÖSTERGESİ

Türkiye topraklarının 1920 yılına ait haritasını da okurlarına bugün gibi sunan dergi, yine aynı haritanın gerçekleşmesinden yani Türkiye'nin Musul gibi Suriye'nin kuzeyi gibi bölgelerde etkin olmasından büyük endişe duyuyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5