banner29

Almanya'da Türk spikere yapılan ırkçılık bir yerlerden tanıdık geldi!

Alman devlet televizyonu ARD'de spikerlik yapan Türk asıllı Pınar Atalay'ın haber bülteninin açılışını Türkçe yapması ırkçı tepkilere neden oldu. Atalay’a tepki gösterenler sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımlarda, zorunlu olarak ödenen radyo ve televizyon vergilerini hükümet yetkililerinden geri talep etti. Yaşanan benzer ırkçı tepkilerin Türkiye'de Suriyeli mültecilere karşı gösterildiği kamuoyunun gündemine sık sık gelmişti.

Gündem 09.03.2021, 20:08 09.03.2021, 20:25

Alman devlet televizyonu ARD'de spikerlik yapan Türk asıllı Pınar Atalay, Tagesthemen (Gündem) adlı haber bülteninin açılışını Türkçe gerçekleştirdi.

​Haber bülteni açılışına Türkçe olarak, “Tagesthemen programına hoş geldiniz. Bugün stüdyoda Pınar Atalay ve Maus" sözleriyle başlayan Atalay, ırkçı tepkilerin hedefi haline geldi. Canlı yayında Atalay'a yönelik "Türkiye’ye git", "Türkçe Almanya’ya ait değildir" yorumlarında bulunuldu.

ALMANYA'DAKİ IRKÇILAR TÜRKLERİ, TÜRKİYE'DEKİLER SURİYELİLERİ HEDEF ALIYOR

Atalay’a tepki gösterenler sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşımlarda, zorunlu olarak ödenen radyo ve televizyon vergilerini hükümet yetkililerinden geri talep etti. Benzer söylemler, Türkiye'deki ırkçılar tarafından Suriyeli mültecilere de gösterilmişti.

Atalay'a, Almanya'da yaşayan Türkler ve birçok Alman vatandaşından destek mesajları da geldi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?