banner29

Altaylı'dan Uğur Dündar iddiası

Fatih Altaylı, İmamoğlu ile Yıldırım arasında pazar günü gerçekleştirilecek ortak yayının moderatörü İsmail Küçükkaya ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. "Hadi biraz dedikodu yapalım" diyerek söze başlayan Altaylı, Küçükkaya isminin bizzat Binali Yıldırım tarafından istendiğini, Uğur Dündar'ın da bu karardan sonra Küçükkaya'yı arayarak "Sen de sunma" dediğini ileri sürdü

Gündem 13.06.2019, 21:33
Altaylı'dan Uğur Dündar iddiası

Gazeteci yazar Fatih Altaylı, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın yakın ekibinden bir dostunun, Ekrem İmamoğlu ile katılacağı canlı yayına ilişkin, "Binali Bey ‘Tartışmayı Fatih Portakal sunsun’ önerisini getirdi. Ancak bu fikir destek görmedi. Yoksa Binali Bey, Portakal sunsun, Fox TV’de yapalım diyecek kadar gözünü karartmıştı” dediğini aktardı.

4 gazetecinin adının bulunduğu bir liste hazırlandığını aktaran Altaylı, "Bu listeden İsmail Küçükkaya ismini bizzat Binali Bey istemiş. 'En muhalif o görünüyor. En azından kanalı itibarıyla muhalefetten olduğu algısı daha kuvvetli olacaktır' diyerek Küçükkaya’yı seçmişler" dedi. 

İşte Altaylı'nın 'Bir değil iki hatta üç kez karşılaşsalar' başlıklı yazısının ilgili bölümü;

Uğur Dündar’ın İsmail Küçükkaya’yı arayarak 'Sen de sunma' dediği, hatta bu konuda baskı yaptığı iddiası ortalıkta dolaşıyor. Doğru mudur, değil midir bilmiyorum ama ciddi ciddi söyleniyor bu. 

Program 45’er dakikalık üç bölüm olarak planlanmış. Aralar da 15 dakikalık aralar olacak. Yani kırkbeş dakika arada iki 15 dakika. Toplamda 2 saat 45 dakikalık bir yayın.

Bu süre içinde İsmail Küçükkaya’nın hazırladığı 20 sorunun sorulma ve yanıtlanma ihtimali yok. Çünkü her soru için aday başına 3 dakika yanıt süresi düşüyor.

Tecrübem bunun mümkün olmadığını söylüyor. Keşke adaylar bu şekilde bir değil 2 hatta 3 kez karşı karşıya gelselerdi diye düşünüyorum. Öyleyse varım

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?