banner30

banner29

Ankara'da sağlık çalışanlarına saldıranlar için istenen ceza belli oldu

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan elim olayda, sağlık çalışanlarına 5 kişi tarafından saldırı düzenlenmiş, olay kameralara yansımıştı. Sağlık çalışanlarına saldıran kişiler hakkında dava açıldığı gelen bilgiler arasında yer alırken, haklarında 8 yıl 6 aya kadar hapis istenildiği öğrenildi.

Gündem 16.10.2020, 18:22

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına saldıran 5 kişiye hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 21 Eylül 2020'de olay çıkaran 5 kişi hakkında 8 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldığı öğrenildi. 

Ne olmuştu? 

Hastaneye getirilen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği haberi üzerine 'hasta yakınları' hastane acilindeki sağlık çalışanlarına saldırdı.

Çalışanların kendilerini bir bölüme kapattığı ve kapıyı tutmaya çalıştığı görülürken o anlarda kapının zorlandığı ve dışarıdan bağırışların geldiği kameralara yansıdı.

Bir süre devam eden saldırıya karşı sağlık çalışanları kendi kendilerini korurken, daha sonra olay yerine polis ekiplerinin gelmesiyle birlikte sağlıkçıların bulundukları alandan çıkabildiği belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, 5 kişi gözaltına alındı ve  şüpheliler hakkında, 'kamu malına zarar verme', 'görevini yaptırmamak için direnme', 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?