banner30

banner29

Arap Birliği NEDEN KARŞIMIZDA? Mutlaka izleyin!

Türkiye'nin Barış Pınarı harekatında kahraman ordumuz Terör ve teröristin kuyruğuna bastıkça ne gariptir ki uluma sesleri NATO ülkelerinden, AB'den ve Arap Birliğinden geldi! Özellikle Arap Birliği'nin acil koduyla toplanarak Türkiye'yi kınaması büyük tepkilere yol açtı! Peki nedir bu Arap Birliği? Kim kurdu? Ne işe yarar? Mısırlı gazeteci Sabir Meşhur: ''ARAP BİRLİĞİ AYRI, HALKLARI AYRIDIR! BU BİRLİĞİ İNGİLİZLER KURDU!'' diyerek bakın üstü örtülü gerçekleri nasıl deşifre etti... Mutlaka izleyin!

Gündem 14.10.2019, 12:03 14.10.2019, 14:11
Arap Birliği NEDEN KARŞIMIZDA? Mutlaka izleyin!

Medya kanalları ve ırkçı siyasetçiler yoluyla pompalanan 'Araplar bizi sırtımızdan vuruyor' söylemi, Arap Birliği'nden yapılan Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamanın da etkisiyle giderek yaygınlaştı. Mısırlı gazeteci Sabir Meşhur, youtube kanalından yaptığı açıklamalarla körüklenen bu ayrışmayı değerlendirdi. Mısırlı gazeteci Sabir Meşhur, yaptığı açıklamada Arap Birliği olarak dünyaya sunulan topluluğu bir örgüt olarak niteledi. Bu örgütün İngiltere eliyle kurulduğunu söyleyen meşhur, Arap milliyetçiliği fikrine en çok karşı çıkanların Arap ülkelerinde yaşayan 400 milyon Müslüman Arap halkı olduğunu dile getirdi.

''BU ÖRGÜTÜ İNGİLTERE KURDU!''

Meşhur, yaptığı açıklamada Arap Birliği'ne yönelik "Arap ülkeleri birliğinin ortaya çıkışına baktığımız zaman, bu örgütü kuranın İngiltere olduğunu görürüz. İngiltere Başbakanı 1943 yılında İngiliz Avam Kamarası'nda 'biz artık Arap ülkeleri birliğini kurmaları için Araplara izin verdik' dedi. Yani Arap hükümetlerini kastederek bunu söylüyor. Bir yıl sonra Mısır'da Arap ülke liderleri arasında toplantı düzenlendi ve bu 'Arap Birliği Örgütü' kurulmuş oldu." dedi.

İNGİLİZLER ARAP BİRLİĞİNİ NEDEN KURDULAR?

Konuşmasına devamla Meşhur, "Burada sorulması gereken soru: 'İngilizler niçin Arap Birliği'ni kurdular?' İki sebepten ötürü. Birinci sebep: Osmanlı Devleti çöktükten sonra Arapların İslam birliğini tekrar diriltme fikriyle bir çok İslami hareketler ortaya çıkınca, örneğin İhvan-ı Müslimin vb. hareketler, Arap dünyasında ortaya çıkınca zira Arap halkları kendilerini Müslüman halklar olarak tanıtırlardı ve biz Müslümanız derlerdi biz Arabız demezlerdi. İngiltere ise körfez ülkelerinde yaşayan Arap Müslüman halkların aklına hakim olan bu islam birliği fikrini değiştirmek istedi. İngiltere bu fikri değiştirmek isteyerek bir Arabın ben Müslümanım demesi yerine onun ben Arabım demesini amaçladı. Böylelikle diğer Müslüman ülkelerle Arap ülkeleri arasına engel koyndular. İkinci sebep ise: Arap halkları Filistin'de Siyonist gruplara karşı gönüllü olarak savaşa katılmaya başlayınca İngilizler önlerine bir şemsiye yapmak istediler. Yani o şemsiye sayesinde Arap ülkelerine hakim olan işbirllikçi düzenleri olacaktı." dedi.

İşte Meşhur'un konuşmasının tamamı:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?