banner30

banner29

Arınç'tan şaşırtan Ahmet Türk çıkışı! "Terörle alakası yok"

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği de yapan Bülent Arınç, Habertürk'te Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasını doğru bulmadığını belirten Arınç, terör bağlantıları nedeniyle görevden alınan Mardin eski belediye başkanı Ahmet Türk'ün de terörle alakasının olmadığını söyledi.

Gündem 09.09.2019, 17:06
Arınç'tan şaşırtan Ahmet Türk çıkışı! "Terörle alakası yok"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu; yargılandığı davada 5 farklı suçtan toplamda 9 yıl 8 ay 20 ay hapis cezasına çarptırıldı.

"İTİBARIMIZA EKSİ YAZILIR"

Habertürk TV'de Habertük Manşet programında Mehmet Akif Ersoy'un konuğu olan Arınç:

"Canan Kaftancıoğlu'nun attığı tweetlerin mesajlarının hiçbirisini paylaşmıyorum ama tweetleri ifade özgürlüğüne giriyorsa ben bunlara tahammül etmek zorundayım. 5-6 yıl sonra bu davanın açılması zorlamadır. Yurt dışında Türkiye'nin itibarına çok eksi yazılır. Dava açılmasa ve böyle bir ceza verilmese herhalde daha iyi olurdu. " dedi.

"AHMET TÜRK'ÜN TERÖRLE ALAKASI YOKTUR"

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına değinen Arınç, kayyum kararlarının yasal olduğunu söyledi.

Arınç şu ifadeleri kullandı:

"Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir."

Yorumlar (1)
Adem Öztürk 2 yıl önce
Denecek çok şey var da ben şuça girmiş olmamak için HADİ ORDAN HADİ. diyorum
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?