banner29

Arnavutluk Çevik Kuvvet polisleri Türkiye'de eğitilecek!

Süleyman Soylu, Arnavutluk polisine Türkiye'de eğitim görmesi talimatı verdi

Gündem 27.07.2019, 11:42
Arnavutluk Çevik Kuvvet polisleri Türkiye'de eğitilecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gelen talep üzerine 400-500 Arnavutluk çevik kuvvet polislerine Türkiye'de eğitim verilmesi yönünde yetkililere talimat verdi.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resmi ziyaretler kapsamında Arnavutluk'un başkenti Tiran'daki Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti. Soylu'ya Arnavutluk İçişleri Bakanı Sander Lleshaj eşlik etti.

Ziyarette Soylu'ya Özel Harekat Merkezi hakkında bilgi verildi. Bakan Soylu, talep gelmesi üzerine 400-500 Arnavutluk çevik kuvvet polisinin eğitiminin Türkiye'de verilmesi konusunda talimat verdi. Bu kararı memnuniyetle karşılayan Lleshaj, Bakan Soylu'ya desteklerinden dolayı teşekkür etti.


SOYLU, 15 TEMMUZ DEMOKRASİ PARKI'NI ZİYARET ETTİ
Bakan Soylu, daha sonra Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ofisini ziyaret etti. Soylu'ya TİKA Arnavutluk Koordinatörü Necip Özay Özütok tarafından faaliyetler hakkında bilgi verildi. Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2015'te temeli atılan ve inşaatı devam eden Namazgah Camisi ile 2018'den bu yana TİKA tarafından restorasyon çalışmaları devam eden Ethem Bey Camisi'nde incelemelerde bulundu. 15 Temmuz Demokrasi Parkı'nı da ziyaret eden Soylu, 15 Temmuz Şehitler Kitabesi'ne karanfil bıraktı, şehitler için dua etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?