Artık bu yalanların devri kapandı!

23 Haziran seçimlerinde CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanması ve sonuçlar açıklandıktan hemen sonra Erdoğan'ın kendisini tebrik etmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'Diktatör' benzetmesi yapanların algı operasyonunu çökertmiş oldu

Artık bu yalanların devri kapandı!

23 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşen seçimler Türkiye'de Erdoğan öncülüğündeki yönetimi 'baskıcı' hatta 'diktatör' gibi yansıtmaya çalışanların ne denli yalan söylediğini gözler önüne sermiş oldu.

Türkiye'de 'demokrasi yok', 'diktatörlük var' deyip milleti ürkütmek amaçlı bu gibi kelimeleri sürekli dillerine dolayanlar ve bunu bir kampanya gibi işletenler uluslararası arenada da Türkiye'nin adını bu şekilde lekelemeye çalışıyorlardı.

Ancak yenilenen İstanbul seçimlerinde çıkan sonuçla milleti baskı altına almak için dile getirilen bu tür açıklamaların ne kadar yalan olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. 

AVRUPALI GÖZLEMCİLER: USULÜNE UYGUN, DEMOKRASİ KAZANDI

Yenilenen İstanbul seçimlerinde oy verme sürecini izlemek üzere İstanbul'da bulunan gözlemciler, seçim sürecinin genel itibarıyla sorunsuz bir biçimde geçtiğini söyledi. Sandık başında gözlemci olarak hazır bulunan Alman Yeşiller Partili milletvekili Margit Stumpp, Alman haber ajansı DPA'ya açıklamalarda bulundu. Stumpp, "Bize seçim listeleri ve süreçle ilgili her şeyin yolunda olduğu bildirildi. Herhangi bir usulsuzlük kulağımıza gelmedi" diye konuştu.

Daha önce birçok kez Türkiye'ye gözlemci olarak giden Stumpp, bu sefer seçim merkezlerini ziyaret etme ve insanlarla diyaloğa girme noktasında hiçbir sorun yaşamadıklarını kaydetti. Vekil, "tatile rağmen dikkate değer bir seçime katılım oranının" söz konusu olduğunu belirtti.

Avrupa Konseyi'nin 14 kişiden oluşan gözlemci misyonunun lideri Renate Zikmund ise "genele bakıldığında" seçimin şu ana kadar usule uygun bir biçimde gerçekleştiğini kaydetti. Zikmund, "Organizasyon açısından yapılabilecek her şey yapıldı" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5