banner30

banner29

Artık İmamoğlu'na HDP'den oy yok!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin olarak gecikmeli açıklamalarını yorumlayan KONDA Genel Müdürü , 23 Bekir AğırdırHaziran'da HDP'lilerden aldığı oyu artık alamayacağını belirtti.

Gündem 22.10.2019, 16:53
Artık İmamoğlu'na HDP'den oy yok!

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Türkiye'nin 9 Ekim'de Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı askeri harekât için gerekli olan sınır ötesi tezkereye CHP'nin Meclis'te ‘Evet' demesi ve 23 Haziran seçimlerinde HDP'lilerden büyük oranda destek alan CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun operasyona ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. Ağırdır, “CHP, 23 Haziran'da Kürtlerden aldığı desteği zor alır” diyerek ilginç bir açıklamada bulundu.

Bekir Ağırdır, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'nın iç ve dış politikadaki yansımalarını, toplum üzerindeki etkisini 'Sayıların Dili'nde gazeteci Murat Sabuncu'ya değerlendirdi.

T24'te yer alan habere göre; KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, "CHP, 23 Haziran'da Kürtlerden aldığı desteği zor alır. CHP'nin bu süreçteki pozisyon alışı, bu süreç bittiğinde CHP içindeki önceki arayışları ve gerilimleri yeniden tetikler. Kürtlerin dünyasındaki duygusal kırılmaların ülkeye ve geleceğimize bir bedeli olacaktır" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?