banner29

Ashab-ı Keyf değil Ashab-ı Kehf gençliği şart!

Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, gençsel dönüşümün öneminden bahsederken kentsel dönüşümden önce gençsel dönüşümün yapılması gerektiğini vurguladı.

Gündem 13.02.2019, 13:35 13.02.2019, 13:28
Ashab-ı Keyf değil Ashab-ı Kehf gençliği şart!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi analiz ettiği Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş, Kanal 68'le eşzamanlı olarak yayınlandı. Gençsel dönüşümün vurgu yapıldığı programda, kritik uyarılar ve çarpıcı ifadeler yer aldı.

GENÇSEL DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAK ÇALIŞMALAR ŞART

Her türlü tehdite karşı koymak için gençsel dönüşümün tamamlanması gerektiğini belirten Yılmaz, ''İki gençlik var Ashab-ı Kehf ve Ashab-ı Keyf... Ashab-ı Keyf yetiştirirsen, kendi geleceğini yok edersin. O devlet ayakta kalamaz. Batılılar keyf gençliği yetiştirmek için çabalıyor. Bilhassa İsrail...Ashab-ı Kehf ney? Kur'an'da geçen gençler. Allah'a iman o kadar tatlı ki, rabbim o imanı herkese tattırsın. Dünyanın en şanssız insanı, dünya ve içindekileri severken sahibi Allah'ı sevmeden ölen insandır. Tüm sıkıntıların nedeninin arkasında Allah sevgisinin olmamasıdır. Bu topluma gençsel dönüşümü sağlayacak çalışmalar yapılmalı. Allah'ı sevenler asla zulüm yapamaz, dünyayı seversen canavarlaşırsın.'' açıklamasında bulundu.

İKTİDARIN GÖREVİ ASHAB-I KEHF GENÇLİĞİ YETİŞTİRMEKTİR

Cenab-ı Hak, ideali uğruna makamdan, servetten, yardan vazgeçebilicek gençler yetiştirmemizi sağlasın diyen Yılmaz, ''Ashab- Kehf gibi küfrün karşısında direnen bir gençlik mi? yoksa esrarla sigarayla modayla alem yaparak keyflenen bir gençlik mi? Türkiye'nin geleceği için, İslam aleminin gençliği hangi gençliktir? İktidarın görevi keyif gençliği değil, Ashab-ı Kehf genliği yetiştirmektir. Bu millet bu iktidara görev vermiştir. Bu iktidarın başındanki genç Ashab-ı Keyf genci değil Ashab-ı Kehg gencidir.'' ifadelerini kullandı.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?