banner29

Asterix'teki koronavirüs detayı neyi anlatıyor? Dilipak'tan dikkat çeken uyarı...

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, dünyaca ünlü Fransız yapımı Asterix çizgi dizi serisinde yer alan 'Coronavirüs' detayıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gündem 11.03.2020, 12:57 11.03.2020, 14:00
Asterix'teki koronavirüs detayı neyi anlatıyor? Dilipak'tan dikkat çeken uyarı...

Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak Koronavirüsü hakkında uyardı ve geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir çizgi diziyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ÜNLÜ ÇİZGİ FİLMDE 'CORONAVİRÜS'

Dilipak "1981'lerin ünlü Asterix çizgili roman kahramanı Romalıların Asterix'e karşı at yarışında arabayı yönlendiren şahsın adı CORONAVIRUS'tu ve Joker maskesi takıyordu. İtalya'ya bir gönderme var. Julius Caesar'dan söz ediliyor. Maske ve ezoterik sembollerin yer aldığı çizgi romanda halkın maskeli şahsı Coronavirüs diye selamlaması dikkat çekici." ifadelerini kullandı.

BU BÜYÜK OYUNA KARŞI DAHA DİKKATLİ OLMALIYIZ

Dilipak konu ile ilgili olarak ayrıca şu uyarıda bulundu: "Dünya ölüm istatistiklerine bakın, gizlenen başka gerçekler var. Bir biyolojik savaşın içine gizlenmiş bir psikolojik savaş sözkonusu sanki. Bu tür salgınlara karşı en etkili savunma aracı olan Kenevirden elde edilen THC ve CBD'nin hala yasak kapsamında olması oldukça düşündürücü. Adeta bize diyorlar ki, "öleceksiniz, çünkü mevzuatınız bu salgınların ilacını üretmenize engel." Bu salgına ilişkin son 3 yılda en az 5 makalem yayınlandı. Bunun ezetorik ve teolojik kehanetlere dayalı farklı senaryolar var. Kirli ve kanlı bir oyun oynanıyor. İstanbul sözleşmesi, cinsiyet eşitliği, kültür, spor, media, moda, ilaç ve gıda üzerinden faşist bir insansızlaştırma, kısırlaştırılma operasyonu yürütülüyor sanki. Bu medyatik virüsün ardından insanlara ölümü gösterip hastalığa razı etmek için kısırlaştırıcı ilaçlar sunulabilir. Çok daha yaygın ve vahim ölüm istatistikleri var. Onlar görmezden geliniyor. Herkes bu oyuna karşı dikkatli olmalı. Asterix örneği de umarım bu konuda açıklayıcı bir uyarı yapar. Kovit 19 artık bizde de var. Yöneticiler, uzmanlar ve toplum olarak herkesin bu büyük oyuna karşı daha dikkatli olmamız gerekir."

Dün gündeme getirilen haberle ilgili detaylar...

Yorumlar (1)
Hamza Yasa 1 yıl önce
Corona virusleri bir aile. Şu an bahsi gecen 19 olanı. 1981’den cok önce de bu ailelenin diger türleri varmış
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?