banner30

banner29

Atatürkçü Düşünce Derneği, Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya kararının ardından yaptığı “İnşallah cemaati bol olsun, ziyaretçisi bol olsun içinde sadece ibadet etmekle kalınmasın ve bir mektep bir medrese olsun” sözlerine tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.

Gündem 14.07.2020, 18:17
Atatürkçü Düşünce Derneği, Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu

ADD, Ayasofya'nın ibadete açılması kararının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurunda bulunduklarını açıkladı. 

Erbaş'ın karar sonrası sarf ettiği 'Ayasofya’nın ibate açılması yetmez. Bir medresenin de açılması zorunludur' ifadelerinin eleştirildiği açıklamada "Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu, fakat, Atatürk’ün adına bile tahammül edemediği bilinen Diyanet İşleri Başkanı’nın, “Ayasofya’nın ibate açılması yetmez. Bir medresenin de açılması zorunludur…” sözleri her şeyi açıklamaktadır. Kendisini Suudi Arabistan’da, Yemen’de, Afganistan’da, Pakistan’da, Malezya’da ya da İran’da yaşıyor sanmaktadır. Bu beyan, Tevhid-i Tedrisat ve Anayasal ilkelere aykırıdır. Hukuk Müşavirliğimiz, Diyanet İşleri Başkanı hakkında, bu nedenlerle, suç duyurusunda bulunmuştur… Lozan’da masada çarpıştığımız emperyal devletler, Tekli Hukuk Sistemine karşı çıkarak, Osmanlı’nın Çoklu Hukuk Sistemi’ni talep etmişlerdir. Aynı Çoklu Hukuk Sistemini, Çoklu Baroyu kimlerin neden istediği sorgulanmalıdır" denildi. 

Yorumlar (1)
Emir 11 ay önce
Kemalist geri kafalılar çırpındıkça batacaksınız.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?