banner30

banner29

Athena Gökhan'a 'panik virüsü' mü bulaştı! Sosyal medyada nasıl yayılıyor?

Türkiye, İran'dan gelen koronavirüs salgını tehdidi konusunda harekete geçip, tüm önlemleri hızlı bir şekilde aldı. Muhalif çevreler ise halkı paniğe sevk etmek için sosyal medyada ilgili kurumları karalama kampanyası başlattı. Şarkıcı Athena Gökhan da 'Geliyor' ifadelerini kullanarak, halkı paniğe sevk ettiği görüldü.

Gündem 24.02.2020, 16:17
Athena Gökhan'a 'panik virüsü' mü bulaştı! Sosyal medyada nasıl yayılıyor?

Türkiye, Çin'de ortaya çıkan ve son olarak komşu ülke İran'a sıçrayan koronavirüs nedeniyle özel önlemler almaya devam ediyor. İran'da dün hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 8'e yükselmesinin ardından sınırların kapatıldığı duyurulmuştu. Bugün de ülkeden korkutan haberler gelmeye devam ediyor. Son bilgilere göre İran'da hastalıktan ölenlerin sayısı 50'ye yükseldi.

TÜRKİYE HIZLI BİR ŞEKİLDE ÖNLEM ALDI

İran'da hastalık hızla yayılırken gözler Türkiye'de alınan önlemlere çevrildi. Sağlık alanında dünyanın sayılı ülkelerinden olan Türkiye koronavirüs salgını nedeniyle uzun süre önce önlemlerini almak amacıyla çalışmalarına başladı. Sağlık Bakanlığı, Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılmaya başlayan koronavirüsü için haftalar öncesinden harekete geçti. Vaka tespit edilmesi halinde hastaların tedavi için gözetim altında tutulacağı şifreli karantina odaları oluşturuldu. Hatta, Dünya Sağlık Örgütü'nün, "Türkiye için uygulanmasının erken olduğunu" belirtmesine karşın termal kamera sistemleri ve maske uygulaması 13 Ocak'ta henüz alarm durumu ortaya çıkmadan devreye sokuldu. Bulaşıcı Hastalıklar Koordinasyon Merkezi ve Hudut Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünde oluşturulan özel bilim kurulları öncülüğünde tüm tedbirler hızla alınmaya başlandı.

"PANİK VİRÜSÜ"NÜ YAYIYORLAR!

Ancak tüm bu alınan tedbirlere ve Türkiye içerisinde herhangi bir vaka görülmemesine karşın felaket tellalları toplumda korku ve panik oluşturabilmek için devreye girdi. Özellikle muhalif kesimden peş peşe halkı paniğe sevk edecek açıklamalar gelmeye başladı. "Panik virüsü" sosyal medyada dolaşıma sokulurken, CHP'li bazı isimlerin gerçekle bağdaşmayan iddia ve söylemlerine şarkıcı Gökhan Özoğuz da katıldı. Özoğuz, İran'daki virüs salgını hakkındaki bir haberi sosyal medya hesabında "Geliyor" notu düşerek takipçileriyle paylaştı. Alınan tüm önlemlere karşın bunları görmezden gelen ve ilgili kurumlara konu hakkında hiçbir bilgisi olmamasına rağmen mesnetsiz suçlamalar yönelten Athena Gökhan, "Yarın sokaklara çıkamayacak hale gelince mi önlem alacağız? Eğer böyle yaparsak her şey müstahak bize." ifadelerini kullandı.

SuperhaberTV

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?