banner30

banner29

Ayasofya’da ilk namaz ne zaman kılınacak?

Ayasofya Camisi'nin müzeye çevrilmesi hakkındaki 1934 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nın Danıştay 10. Dairesinin kararıyla iptal edilmesinden sonra Fatih’in emaneti Ayasofya’da ilk namaz ne zaman kılınacağı da merak edilmeye başlandı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’dan Ayasofya’da ilk namazın ne zaman kılınacağına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Peki Ayasofya’da ilk namaz ne zaman kılınacak? Ayasofya’da ne zaman namaz kılmaya gideceğiz?

Gündem 10.07.2020, 20:24
Ayasofya’da ilk namaz ne zaman kılınacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Ayasofya bizim kuşağımızın, bizden önceki birçok kuşağın ideallerinde cami olarak açılması gereken bir yapı olarak her zaman yer almıştı. Bir hedef olarak, bir hayal olarak, bir rüya olarak yer almıştı. 'Zincirler kırılsın Ayasofya açılsın' sloganı bizim gençliğimizin, bizden önceki kuşakların en önemli sloganlarından birisiydi." diye konuştu.

Ayasofya’da ne zaman namaz kılmaya gideceğiz?

Meclis Başkanı Şentop Ayasofya’da ne zaman kılınacağına ilişkin olarak, “En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?