Aydın Doğan otelini satışa mı çıkardı?

Geçtiğimiz yıl medya kuruluşlarını satan iş insanı Aydın Doğan'ın otelini satışa çıkardığı ileri sürüldü. Doğan Grubu'ndan iddialara yalanlama geldi.

Aydın Doğan otelini satışa mı çıkardı?

Sabah'ta yer alan habere göre, 2005'te mülkiyeti Emekli Sandığı'na ait olan, Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli konumundaki Hilton'u Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 255.5 milyon dolara satın alan Aydın Doğan, oteli satışa çıkardı.

Konumu itibariyle yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği 62 bin 337 metrekarelik alana kurulu Hilton İstanbul Bosphorus Oteli için Doğan'ın, satın alım bedelinin çok üstünde bir rakam istediği konuşuluyor.

Nişantaşı ve Taksim'e yürüme mesafesinde, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada manzaralı otelin bahçesindeki bin 56 ağacı kesip yerine AVM, villa ve otel yapmak için rapor düzenleten Doğan'ın yatırım planı daha önce Anıtlar Kurulu tarafından engellenmişti.

DOĞAN GRUBU'NDAN YALANLAMA

Doğan Grubu yetkilisi otelin arazisi için zaman zaman 'Hilton satılıyor' şeklinde haberler yapıldığını hatırlatarak, "40 yıl ülkemiz medyasında görev yapmış Doğan ailesi ile ilgili bu tarz haberler üzücü, asgari bir saygı ve özen gösterilmeli" dedi.  

Grubun yetkilisi, otelin 'Çok özel konumda' olduğunu ve zaman zaman iş insanlarından oteli satın almak niyetiyle görüşme talep ettiğini söyleyerek, "Doğan ailesinin oteli satmak istediği şeklindeki haberin hiçbir aslı ve dayanağı yok" açıklaması yaptı.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5