banner29

Aydınlık'tan 'Doğu Türkistan' için sıradışı iddia! 'Hükümete tuzak' diyerek...

Doğu Türkistan'daki Çin zulmüne tepkilerin çığ gibi büyümekte. Çin'in kurucu lideri Mao'nun siyasetini kendisine yakın bulan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Aydınlık'ı, Müslümanların 'Sessiz Çığlık' protestoları ile hükümete tuzak kurduğunu iddia ederek ilgileri üzerine çekti.

Gündem 22.12.2019, 18:44 22.12.2019, 21:07
Aydınlık'tan 'Doğu Türkistan' için sıradışı iddia! 'Hükümete tuzak' diyerek...

Mao'cu Doğu Perinçek'in yayın organı Çin'in sözcüsü Aydınlık'tan skandal bir algı operasyonu yapıldı. Doğu Türkistan'ın sesini duyurmak için başlatılan "Sessiz Çığlık" protestolarına çamur atan Aydınlık, "İşaret fişeğini Amerikan NY Times gazetesi attı: Hükümete Doğu Türkistan tuzağı" başlıklı bir haberle Çin'in zulmünü örtbas etmeye girişti.

'Türkiye ile Çin karşı karşıya getirilmek isteniyor'

"Türkiye ile Çin karşı karşıya getirilmek isteniyor" diyerek algı yöneten Perinçek grubu ve Aydınlık, protestoların işaret fişeğinin ABD medya organı New York Times ile başlatıldığı çamurunu atarak yıllardır süren protestoları görmezden geldi.

'Hükümete tuzak' diyerek Müslümanlara iftira attı'

"Hükümete bir tuzak" olduğu bahanesine sığınan Aydınlık, Çin'in son yıllarda uyguladığı toplama kamplarındaki zulümlere ses çıkaran Müslümanlara ise 'Batıcı' iftirasında bulundu.

NYT'nin sözde işaret fişeğiyle yıllardır gündeme getirdiğimiz zulümlere karşılık "Hemen ardından Türkiye'de geniş bir koalisyon harekete geçirildi. Batıcı siyasal İslamcılar, NATO'cu milliyetçiler, Amerikancı liberaller ve ayrılıkçılar ve FETÖ... Hepsi aynı cephede buluştu. Dikkat çekici olan, Ak Parti'ye yakınlığı ile bilinen bazı medya organlarının da bu kampanyaya katılması." ifadeleriyle alçakça bir iftiraya sığındı.

Duyarlı STK'lara çamur attı

Çin'in zulmünü dünyaya duyurmak için ortak hareket eden STK'lara 'dinci gruplar' diyerek saldırıya geçen Mao'cu Aydınlık; İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği, ÖNDER, Siyer Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Özgür-Der, Memur-Sen, TÜGVA, Doğu Türkistan Maarif Teşkilatı gibi etkinliklere aktif katılan kuruluşları hedef aldı. İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ın "Nice firavunlar devrildi, nice zalimler devrildi. Doğu Türkistan mazlumunun gözyaşı, Çinlileri de devirecektir, Allah'ın izniyle" sözlerini de eleştirdi.

Akit'i de hedef aldı

Çin'in sözcüsü Aydınlık, Çin'in Doğu Türkistan'daki zulüm politikalarını duyuran ve mazlum Uygur Türkleri'nin yanında duran Akit'i de hedef aldı. Akit'in haberlerinden rahatsız olduğunu vurgulayan Aydınlık, "Hükümete yakınlığıyla bilinen gazetelerden YeniAkit de ayrılıkçı Uygur yalanlarını savunuyor. Seyit Tümtürk ile yapılan söyleşiye gazetesinde yer veren YeniAkit, Tümtürk'ün iddiasıyla Çin'in eğitim merkezlerindeki Uygur sayısının 5 milyon olduğunu yazdı." ifadelerini kullandı.

ABD'nin çıkarı için kullanması zulmü ortadan kaldırmaz!

ABD'nin Çin'in Doğu Türkistan'daki zulümlerini çıkarı için kullandığını belirten Aydınlık'ın kullanılan argümanın ortadan kaldırılması yerine Çin'in asimile ve işkence politikalarına 'Artık yeter' diyen Müslümanları susturmak için hedef alması manidar karşılandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?