banner30

banner29

Ayrıntıya dikkat! Büyük skandal! Sırbistan Cumhurbaşkanı bakın ne hale düştü!

Kosova Başbakanı Avdullah Hoti ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, ile bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, Sırbistan'ın İsrail büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını, Kosova'nın da İsrail'i tanıyacağını açıkladığı anlara ait videoda dikkatli gözlerden kaçmayan bir ayrıntıyı kamoyunun dikkatine sunuyoruz. İşte Trump açıklama yaparken, Sırbıstan cumhurbaşkanın davranışları hal ve hareketleri böyle bir madden haberi yok dedirtecek imzaladığı evraktan bihaber aciz görüntüsü. İşte o anlar

Gündem 05.09.2020, 22:11 06.09.2020, 12:44

ABD Başkanı Donald Trump, bugün Beyaz Saray’da Kosova Başbakanı ve Sırbistan Cumhurbaşkanı’nı ağırladı. Görüşmenin ardından Beyaz Saray, tarafından yapılan açıklamada, "Kosova ve Sırbistan liderleri, Başkan Trump'ın da katıldığı törende "İki ülke arasında ekonomik normalleşme" anlaşmasını imzaladı" açıklamasını yaptı.

Öte yandan Trump, Twitter hesabından imza törenini paylaşarak, "Herkesin imkansız olacağını düşündüğü başka bir gün! Bu ileriye doğru büyük bir adım. Balkanlara ve dünyaya refah ve barış getirmek... Bu liderlere yardım etmekten gurur duyuyorum!" diye yazdı. 

Açıklamasında Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuciç'i tebrik eden Trump, Sırbistan büyükelçiliğinin Temmuz ayına kadar Kudüs'e taşınacağını bilgisini paylaştı. Trump, "Cesur ve tarihi bir hamle!" yorumunu yaptı. 

Trump, Müslümanların çoğunlukta olduğu Kosova ile İsrail'in ilişkilerini normalleştirmeyi ve diplomatik ilişkiler kurmayı kabul ettiğini de açıkladı.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere ise açıklamasında, "Trump, Sırbistan ile Kosova'nın ekonomik normalleşme konusunda anlaşmaya vardığını duyurdu. Dünyayı daha barışçıl ve müreffeh bir yer kılmak için bu Başkan'ın mümkün kıldığı bir başka tarihi anlaşma" dedi.

İsrail'den açıklama

Kosova ile diplomatik ilişkiler kurulacağını duyuran İsrail de Sırbistan’ın da Tel-Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını belirtti.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, “İsrail ve Kosova diplomatik ilişkiler kuracak. Sırbistan’ın İsrail Büyükelçiliği Kudüs’e taşınacak” dendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?