banner30

banner29

Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmeddin Sadıkov gözaltına alındığı iddia edildi

Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmeddin Sadıkov, Ermenistan'a bilgi sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı iddia edildi.

Gündem 04.10.2020, 21:15 04.10.2020, 22:57
Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmeddin Sadıkov gözaltına alındığı iddia edildi

Gazeteci Ali Önen ve Kamer hesaplarına ait kaynaklarından edinilen bilgilere göre Azerbaycan Genelkurman Başkanı Necmeddin Sadıkov alındığı iddia edildi.

Ermenistan'a bilgi sızdırdığı açıklanan Necmeddin Sadıkov'un, Tovuz'da şehit olan 7 subayın bilgilerini aktardığı ortaya çıktı.

NECMEDDİN SADIKOV KİMDİR?

Bunun üzere pasif göreve alındığı açıklanan Sadıkov, 27 yıldır beri Azerbaycan Genelkurmay Başkanlığı görevindeydi. Diğer taraftan Necmeddin Sadıkov'un, Azericeyi çok az bildiği fakat Rusçaya oldukça hakim olduğu açıklandı.

1979 yılında Bakü Kombine Komutanlığı Yüksek Okulundan mezun oldu ve "Altın madalya" kazandı. 1988 yılında Moskova'daki Frunze Askeri Akademisi'nden mezun oldu. 1991 yılında Sovyetler Birliği Mareşali B.M. Şaposhnikov'un adını taşıyan Yüksek Subaylar Kursları "Vystrel" ("Shot")'ı tamamladı. 1979-1992 yılları arasında kadar Sovyet Ordusu'nda takım komutanı, bölük komutanı, tabur komutanı ve alay komutan yardımcısı olarak görev yaptı.

2 Kasım 1993 tarihinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev tarafından Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı ve Savunma Birinci Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Kaynak: Haber365

Yorumlar (2)
Hasan parlak 6 ay önce
Bir azeri türkünün ana dilini bilmemesi enteresan,
yani bir hayin ise bedelini ödedimi merak ediyorum.eger doğruysa bu cehennemde ateşi bol olsun.
Özgür 5 ay önce
Demek karabağ ın kaybedilmesi in baş sebeplerinden biri buymuş
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?