'Babacan'ın rehberi Abdullah Gül!'

AK Parti bölme çabasında olan muhaliflerin gazına gelerek yeni parti kurmak için hazırlıklara başlayan eski Bakan Ali Babacan'ın klavuzunun 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olduğu iddia ediliyordu. Konuya ilişkin Gül'e yakın isimden açıklama geldi.

'Babacan'ın rehberi Abdullah Gül!'

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili ortaya atılan "Cumhurbaşkanı adayı olacağı" ve "Ali Babacan'ın kuracağı partinin gizli lideri" yönündeki iddialar ile ilgili Gül'e yakın kaynak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Tarafsız Haber Ajansı'nda yer alan habere göre; açıklamalarda bulunan Abdullah Gül'e yakın isim "Daha önceki pozisyonunu koruyor. Pozisyonunda bir değişiklik yok. Kendisine soru soran olursa düşüncelerini aktarıyor" dedi.

"ALİ BABACAN SORARSA ABDULLAH GÜL CEVAP VERİYOR,"

Gül’e yakın kaynak, "Ali Bey (Babacan) bir fikir sorarsa söylüyor, onun dışında bir şey yok, bir şey sorulursa cevap veriyor, yoksa kendiliğinden 'şunu şöyle yapın, böyle yapın' diye bir şey yok. İki ayda bir görüşüyorlar. Ondan ibaret. Babacan İstanbul’a gittiğinde daha çok görüşüyorlar, sohbet ediyorlar." açıklamasında bulundu.

"DAHA ÖNCEKİ POZİSYONUNU KORUYOR"

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün "aktif siyasete döneceği, sahaya çıkacağı, cumhurbaşkanı adayı olacağı" yönündeki iddialara da Gül’e yakın kaynak, "Öyle bir şey yok. ‘Akıllarına taktılar cumhurbaşkanlığı’ diye. Ortada cumhurbaşkanlığı yok, nasıl yazıyorlar. Ortada fol yok yumurta yok, yani böyle bir şey yok, şimdiden niye öyle bir şeye girsin, başkaları öyle bekliyor ki böyle yapsın da perişan edelim havasındalar. Böyle bir şey olmayacağını anlamaları lazım. Daha önceki pozisyonunu koruyor. Pozisyonunda bir değişiklik yok. Bir şey kendisine soran olursa düşüncelerini aktarıyor." değerlendirmesini yaptı.

ABDULLAH GÜL KİTAP YAZIYOR

Gül’e yakın kaynak Abdullah Gül’ün bir kitap çalışması olduğunu belirterek, “Uzun vadeli bir iş, öyle hemen ortaya çıkacak bir şey yok. Baştan sona hayatını baştan sona yazıyor. Öğrenciliğinden başlayarak. Çok uzun vadeli bir iş, öyle hemen olacak bir iş değil” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 3 hafta Önce

Allah ülkemizi sizin gibi sinsi ve hainlerden korusun ülkemizin istikrarını bozmak için çalışıyorsunuz peşinizden ancak hainler Türkiye’den intikam almak isteyen dış güçlerin piyonusunuz

SIRADAKİ HABER

banner5