banner30

banner29

Babacan partisinin tabelasını asıyor! Tanıtım programı tarihi kesinleşti!

Ali Babacan'a yakın kaynaklar partinin kuruluş tarhine ilişkin sorulara, "haftaya" cevabını verdi.

Gündem 07.03.2020, 18:46
Babacan partisinin tabelasını asıyor! Tanıtım programı tarihi kesinleşti!

Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Babacan’a yakın kaynak partinin kuruluş tarihine ilişkin, “Haftaya” yorumunu yaptı. Kulislerde ise 14 ya da 15 Mart tarihinde parti kuruluşuyla ilgili tanıtım programının yapılacağı konuşuluyor.

BABACAN, 2001 YILINDA AK PARTİ’NİN KURUCU ÜYESİ OLDU

Ali Babacan, 8 Temmuz 2019 tarihinde kurucu üye olduğu AK Parti’den istifa etti. Babacan, istifasının ardından kamuoyuna yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geleceği için yeni bir siyasi parti oluşturmak üzere çalışmalara başladıklarını belirtti.

“BENİM İLK İSTİFA MEKTUBUM MART 2009 TARİHLİDİR”


Babacan, farklı üniversiteden gençlerle buluşmasında da AK Parti’den istifasına ilişkin:

“2001’de AK Parti kurucusu oldum, 2002’de hükumet üyesi oldum, yani bakan oldum. 13 yıl bakanlık 14 yıl parti yönetimi. 2009-2010’dan itibaren ilk sinyaller gelmeye başladı, sorun sinyalleri. Yani ikinci dönemde 2007 seçimiyle beraber problem sinyalleri gelmeye başladı. Hatta benim ilk istifa mektubum Mart 2009 tarihlidir, bundan kaç sene önce. Fakat daha sonra işte düzelteceğiz, hep beraber yapacağız, dur nereye gidiyorsun gibi ikna yöntemleri nedeniyle biraz daha durdum içinde. Fakat sorunlar sadece büyüdü.”

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Çebhenin Sağ Kolu Siyasete Addımlayr Gülde Arkadan Gelir Davudoğlu Yandan Gelir Çok Karip Çebhenin Oy Verenleri Ne Yapaçağ Çebhe Parçalanaçağ Ayağlar Altında Kalaçağ Babaçan Davudoğlu Gül Erdoğanın Düşmenimi Olaçağ Çok Karip Bir Addımlayan Dostlar Düşmen Oldular Çebhe Umarım Şu Duruma Sevinir Çebhe İblisin Oyunun Oynayır Dostları Düşmen Edir Akp Partisu İyi Parti Erdoğan Oyun Kayıp
Edemez Etdiyi Oylar Sadeçe Bir Rüzgar Gibi Olaçağ Esil Kar Boran Tufan Çebhede Olaçağ
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?