banner30

banner29

Babacan, Soylu'nun istifa kararını da eleştirdi!

Daha iki sene öncesine kadar AK Parti'de görev alan Ali Babacan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa kararını eleştirdi. Babacan'a göre PKK'yı yıkan adam Süleyman Soylu, hiç bir şey olmamış gibi görevine devam ediyor.

Gündem 16.04.2020, 23:53 17.04.2020, 00:08
Babacan, Soylu'nun istifa kararını da eleştirdi!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kabul edilmeyen istifa kararına ilişkin, "Sorumluluk nerede, kimin üzerinde kaldı, anlamadım doğrusu. Pazartesi sabahı hiçbir şey yokmuş gibi devam etmek anlaşılır gibi değil" dedi.

AK Parti'den istifa ettikten sonra DEVA Partisi'ni kuran eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sokağa çıkma yasağı öncesi cuma akşamı yaşanan kargaşa nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kabul edilmeyen istifanın hükümetin kendi iç meselesini olduğunu belirtti.

"SORUMLULUK KİMDE KALDI, ANLAMADIM DOĞRUSU"

KRT'de Özlem Akarsu'nun sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Son 48 saatte yaşadıklarımıza bakın. Gördük ki, bu bir yönetim sistemi değildir. Türkiye bu sistemle yönetilmeye devam edilemez. Sorumluluk önemlidir. Yetki sahiplerinin sorumluluğu vardır. Sorumluluk nerede, kimin üzerinde kaldı, anlamadım doğrusu. Pazartesi sabahı hiçbir şey yokmuş gibi devam etmek anlaşılır gibi değil" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanlığı'nın 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta aldığı iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından ortaya çıkan görüntülere ilişkin gelen tepkilerin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün istifa kararı almıştı. Ancak Soylu'nun istifası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmemişti.

Yorumlar (4)
Günel 1 yıl önce
Babaçan Soylu İstefa Etdi Deye Kol Kanad Açıp HDP PKK Çebhe Geleçek İyi Seadet Partileriyle Oynayırdın Soylunu Gerçekdende Sevmediyin Beli Oldu Süleyman Soylu Türk Halkına Yapdığı Çöz Önünde Kendinizin Türk Halkına Yapdığıda Göz Önünde Kendinizin Çok Maskası Var Zamanla Çıkaraçağsınız Babaçan DEVA İlaç Olup Bir İşe Yaramırsan Ekenımiye İlaç Olaçam Deyirsen Siz Önçe Devlete Milete Zarar Verenlere Kendinize DEVA İLAÇ OLUN ERDOĞANA SOYLUYA AKP HAKARET Etmekden Yorulmadınızmı Kendi Kötülüğünüzü Gizledirsiniz AKP İçinde Yetişmiş Bir İnsan Neden Düşmen Oldu Kendinizi Anlamağ Olur Kin Nifret Size Hakim Olamır Yazığlar Olsun Size ERDOĞANIN Size Verdiyi Emeke Yazığ Oldu Babaçan Davudoğlu. ERDOĞAN Gibi Liderin Sahesinde Gün Üzü Gördü Erdoğana Karşı Nifret Tokumu Sepirsen Gençlerin Kafasın Zaherleyirsen Allah Sizi İslah Etsin
F.S.V 1 yıl önce
nankör bebe ağzın kokuyor
Günel 1 yıl önce
Babaçan Erdoğana Süleyman Soyluya Hakaret Edirsen Yandaşların Çebhe HDP Diğer Partiler Gibi Erdoğan Soyluda HDP Beraber Yürüsün Ayıp Ayıp Utanın HDP PKK Destekleyenler Deva Partisinde Önde Oturur Onlar Türk Halkın Mehmetçiklerin Şehid Etdi Devlet İblisleri Miletden Uzak Tutmalı Babaçan Kürdlere Sırtını Dayamısan Yazığ Kürdler Kime Ses Vereçek Deva Geleçek Çebhe İyi Seadet Sesler Sizi Bir Gün Boğaçağ Kürdlerde Röyadan Ayılaçağ Sizler Kürdleri Kulanırsınız Onlara Yardım Etmirsiniz
Mahfuz 1 yıl önce
Sorumluluk, sorumsuzca dışarı çıkanlarda kaldı. Bir de kripto bürokrasi de...
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?