banner30

banner29

'Babacan ve İmamoğlu gizlice buluştu' iddiası! Orada buluştukları iddia ediliyor...

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan ile CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Gündem 10.03.2020, 23:49
'Babacan ve İmamoğlu gizlice buluştu' iddiası! Orada buluştukları iddia ediliyor...

DEVA Partisi ile aktif siyasi hayatına geri dönen Ali Babacan hakkında çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Fuat Uğur bugünkü köşesinde kayak tatilinin perde arkasını kaleme aldı.

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur'un Palandöken'deki buluşmayala alakalı yazdığı yazısının ilgili kısmı:

Aldığım istihbarat, Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’daki göstermelik depremzede ziyaretinin ardından, alelacele Palandöken’e gittiği, “Tatil benim de hakkım” diye konuşup tüm Türkiye’nin tepkisini çekmeyi başardığı günlere ait.

Bilgi Erzurum’daki bir belediye başkan yardımcısından gelmekteydi. Diğer bilgi hangi otelde çalıştığını söyleyemeyeceğim bir aşçıdan. İşinden gücünden olur şimdi adam.İnanmakla inanmamak arasında epey gidip geldim. Ama her ikisi de çok ısrar edince en sonunda araştırmaya karar verdim.

Birkaç gün daha sordum soruşturdum. Ali Babacan ortada yoktu. En son Ekrem İmamoğlu Erzurum’dan ayrıldığında Ali Babacan’ın hâlâ Palandöken’de kaldığı bilgisi de sürekli iletiliyordu bana. Kaldığı oteli arayıp malum gazeteci yöntemleriyle Ali Babacan ile konuşmak istediğimi, önemli bir mevzuyu ileteceğimi söyledim. Ama görüştüğüm otel müdürü ilk önce şaşırsa da toparlayıp “Sizi yanlış bilgilendirmişler, Ali Bey burada değil” dedi.

Üstünü kapattım meselenin, ama birkaç gün önce bu haber kaynaklarımdan biri yine ısrar edince soruyu ortaya atmaya karar verdim. Eğer her ikisi de aksini iddia ediyorlarsa söylesinler. Örneğin Ali Babacan o günlerde nerede olduğunu kanıtlayabilir. Olduğu gibi yayınlarız.

Bu “görüşme”yi yazma ihtiyacı hissetmemin sebebi de zaten Ali Babacan’ın “Deva” adlı partisini kurduğunu açıklamasıydı. Dün epey konuşuldu sosyal medyada. Özellikle kurucular listesiyle. Öyle ahım şahım isimler yoktu gerçi ama epey tanıdık da gördüm.

Yorumlar (1)
Günel. 1 yıl önce
Türküye Halkına Çok Üzülürem Tariki Kızıl Heriflerle Yazılmış Türk Halkı Kimlere Kaldı Düşmenlerin Sayı Artır Babaçan Davudoğlu Gül Kulınçlaroğlu Maral Karamanoğlu HDP Allah Korusun AKP Parçalandığdan Sonra Koltuğ Davası Siyaset Kötü Olaçağ Babaçan Kimlere Möhtaç Oldu İmamoğluyla Umarım Görüşdükde Her Şey Güzel Olaçağ Deyir Erdoğanı Yıkağ Türk Halkı Bizim Olsun İstediyimizi Yapağ Onlar Vatan Millet Ne Olduğun Anlamaz Anlayan Dostların Düşmenlerin Ayağlarında Ezmezler Babaçan Davudoğlu Gül Tranpdan Eseden Putinende Korkulu İç Düşmenler Oyun Oynamağda Kiyamet Günü Addım Addım Yaklaşır Umarım İlk Önçe Türküyede Olaçağ Babaçan DEVA Davudoğlu GELEÇEK Deva Edin Savaçın Türk Halkın GELEÇEĞİN Karaltın Zaten Türküyede Durumlar İyi Deyil Sizin Milletle Allın Vereçeyiniz Ne Erdoğan Gibi Liderin Her Terefin Kurdlar Sarmalayıp İstedikleri Vakt Parçalayaçağlar Allahda Tek Erdoğanda Tek Umarım Güneş Üzüne Işığ Saçaçağ Türk Halkında Partiyaya Ehtiyaç Yok Şunlar Erdoğan Üçün Gelir Çebhe Bütün İnsanları Korkudur Biz İktiyar Olaçağık Deyir Hele Bir Arkı Tulan Sonra İnsanları Korkud Türk Halkı Arkada Kürdler Önde Gelir Kürdler Babaçanın Davudoğlun Gülün Çebhenin Arkasında Türk Halkı Çok Deyişip Sevgi Azalıp Sadeçe Kin Nifret Önde Gedir Küçük Çoçuğları Bele Öyredip Erdoğan İyi Deyil Söyleyiler Sonunuzu Güzleyin Ermenilerin Bir Sözü Var Müselmanın İlk Ağlı Benim Olardı Şuda Düşmenin Sözü Allah Türk Halkın Korusun Çebhe İktiyara Geldikde Ermenilerin Türküyeye Karşı Yolu Açılaçağ Azeri Türk Halkı Bir Birin İler Önçe Haritede Tanıyaçağ Çebhe Şunu Yapaçağ Ermenilerin Yolun SÜLEYMAN DEMİREL Türk Lideri Bağlamışdı Allah Rehmet Etsin Mekanı Çennet Olsun İktiyara Gelen İnsanların Azeri İle İlişgisi Kötü Erdoğan Türk Halkın Neçe Sevirse Azerinide Ele Sevir
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?