banner5

banner29

Babil dizisi tartışmalara neden oldu! 'FETÖ'cü mü, PKK'lı mı?'

Geçtiğimiz günlerde ilk bölümü yayınlanan Babil dizisi tartışmalara neden oldu. KHK ile ihraç edilen bir akademisyenin anlatıldığı dizi, dizide yer alan KHK'lı akademisyen hakkında sosyal medyada çok sayıda tahmin içeren paylaşım yapıldı. Dizideki karakter üzerinden FETÖ'cü ya da PKK'lı tahminlerinde bulunuldu.

Gündem 20.01.2020, 14:06 20.01.2020, 21:17
Babil dizisi tartışmalara neden oldu! 'FETÖ'cü mü, PKK'lı mı?'

Star TV'de geçen cuma yayına başlayan Babil dizisinde KHK ile ihraç edilen bir akademisyenin hayatı anlatılıyor. Dizide Halit Ergenç'in canlandırdığı İrfan karakterinin mahkemesinin devam ettiğine vurgu yaparak kendisini 'mağdur' olarak göstermesi sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.

KHK'LILAR MAĞDUR EDİLİYOR ALGISI

İlk bölümü cuma günü Star TV'de yayınlanan Babil dizisinde yer alan KHK göndermeleri dikkat çekti. İhraç edilen bir akademisyenin yaşadıklarını konu alan dizide Halit Ergenç'in hayat verdiği İrfan karakterinin görevinden ihraç edildiği ve çocuğunu tedavi için yurt dışına götüremediğine vurgu yapıldı. Hikaye ve senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı Babil’de, İrfan'ın mahkemesinin devam etmesine rağmen 'mağdur' gibi gösterilmesi kimi kesimlerce tepkiyle karşılandı. Ayrıca dizide İrfan karakterinin yargıdan çıkacak kararı beklemeden yasa dışı yollara başvurarak yurt dışına çıkmaya çalışması da eleştilen bir başka konu oldu.

FETÖ'CÜ MÜ, PKK'LI MI?

KHK ile ihraç edilen İrfan'ın FETÖ'den mi yoksa PKK'dan mı ihraç edildiğine ilişkin sosyal medyada tartışma yürütülürken, dizi izleyenler bu konuda net bir karar verebilmiş değil.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?