banner29

Bağış kampanyasını eleştirenlere tarihi cevap!

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize yeteriz Türkiyem" kampanyasını eleştirenlere belgelerle cevap verdi.

Gündem 31.03.2020, 15:04
Bağış kampanyasını eleştirenlere tarihi cevap!

Metin Yavuz, yaptığı açıklamada, "Tarih: 31 Ekim 1963, Merhum Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü, dönemin Başbakanı. Aydın, Antalya, Afyon, Bingöl, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Mardin ve Uşak’ta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk heykeli bulunmadığı için yardım kampanyası başlatılıyor. Aziz milletimiz, #zırnıkyok demeyerek, milli dayanışma kampanyasına tam destek veriyor.

Bilindiği gibi, bağış sistemi acil durumlarda başvurulan bir yöntemdir. O dönemde de ihtiyaç duyulduğu için Devlet ve Millet el ele vererek, birlik, beraberlik örneği göstermiştir. Günümüzde, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını ile mücadelemizde alınan tedbirler çerçevesinde yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamak için Biz Bize Yeteriz Türkiyem sloganıyla Başkan Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyamızı #zırnıkyok diyerek eleştiriyorlar.

Bazı kesimler bizi yine IMF’nin kapısında eskiden olduğu gibi yardım dileyen bir Devlet ve Millet olarak görmek istiyorlar. Bu karalama kampanyasının tek gayesi eski Türkiye’de olduğu gibi birilerine Türkiye’nin boyun eğdiğini görmek.

#Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Çünkü #bizbizeyeteriz. Sizden bir şey bekleyen yok. Gölge etmeyin yeter. IMF gelse, hoşunuza gider biliyoruz. Ama diyoruz ya çok şükür #bizbizeyeteriz" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Yeni Akit

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
ERDOĞAN İŞ ADAMLARINDAN DESTEK İSTEYİR FAĞIR İNSANLARDAN YOK İŞ ADAMLARI LÜKS HAYATDA YAŞAYAN İNSANLAR BU GÜNÜN AÇISINA KADERİNE PARASIYLA MELHEM OLMALI ERDOĞAN İYİ YAPDI DÖVLETİN HAZİNESİNDE PARA OLSADA BELE YENEDE YARDIM ETMELİDİLER BÜTÜN HALKLARDA YARDIM KANPANYASI BAŞLAYIP ÇEBHE NEDEN DELİ DİVANE OLUP YOKSA ONUNDA PARAYA EHTİYAÇI VAR MARAL İYİ PARTİ NE DANIŞDIĞIN BİLEMYOR KATAR VERDİYİ TEYARENİ SAT PARASIN MİLLETE PAYLA DEYİR ALLAH KORUSUN İNSANLAR NE DANIŞDIĞIN BELE ANLAMIR ERDOĞANIN SERVETİNDEN ÇOK SERVETİ OLAN LİDERLER VAR HEÇ KİMSE SERVETİNE DİL UZATMIR TÜRK HALKINA ÇEBHE YANDAŞLARI İYİÇE KÖTÜLÜĞ VİUSU BULAŞDIDI CORONEVİRUS İLAÇI TAPILAÇAĞ ÇEBHENİN KİNİN NİFRETİN YOK ETME İLAÇIN TÜRKÜYE NASIL TAPAÇAĞ RABBİM TÜRK HALKINA SABİR VERSİN KÖTÜ VİRUSLAR CORONEVİRUSLAR YOK OLSUN
Tuğrul 1 yıl önce
Birileri ölüler için, daşlar için yardım toplar. Birileri de yaşatmak için, diriler için yardım toplar. Farkı farkettiniz mi?
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?