banner29

Bahçeli'den çok sert açıklamalar: Hayal kırıklığı ve barbarlık!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suriyeli mültecileri kabul etmeyen ve insanlık dışı müdahalelerde bulunan Yunanistan'a çok sert tepki gösterdi.

Gündem 10.03.2020, 11:26
Bahçeli'den çok sert açıklamalar: Hayal kırıklığı ve barbarlık!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulunuyor...

Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

Vahşilik, barbarlık ve uygarlık dönemi şeklinde adlandırılan insanlık tarihi vardır. Fakat halen barbar eğilimler taşıyan toplumların varlığı bu çağda hayal kırıklığıdır. Lafa gelince haktan hukuktan, uygulamaya gelince insanlığın yüz karası olanlar gerçekte insani değerlere muarız olduklarını gizleyemiyorlar. Mızrakları çuvala girmiyor. Batının hali tam da budur. Türkiye Yunanistan sınırında son yaşanan son dakika gelişmeleri insanlığın ürpermesine neden olmuştur. Ülkemizin farklı illerinden Avrupa'ya gitmek amacıyla yollara düşen sığınmacıların maruz kaldıkları trajedi tek kelime ile barbarlıktır. Yapmadıkları zulüm kalmamıştır.

Bunlar insan haklarını tamamen tozlu raflara kaldırmıştır. Avrupa'ya geçmek isteyen aynı zamanda uluslararası koruma talep eden sığınmacılara acımasız muamele ve müdahaleler Yunan zihniyetinin ipliğini pazara çıkarmıştır. Savunmasız insanlara biber gazı, sis bombası, kurşun neyle izah edilecektir? Bu şiddet severlik barbarlık değilse o halde barbarlık nedir?

Yunanistan'ın bu son tavır ve tutumunun uluslararası hukukta yeri yoktur. Sığınmacılara kara ve denizden ateş açması her dakika onları ölümle tehdit ve taciz etmesi uluslararası sözleşmeleri hiçe saymaktır.

Dünyada en çok mülteci ve sığınmacıya ev sahipliği yapan ülkenin Türkiye olduğu ayan beyan ortadadır. Buna rağmen Türkiye'yi göç meselesini kullanmakla itham etmek akılla bağdaşmayan bir yakışıksızlıktır. Bu yapılanlarla Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi buharlaşmıştır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?