banner29

Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin kaldırmaya yönelik açıklamalarda bulunduğu İstanbul Sözleşmesi ile ilgili, "Kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmeliyiz” dedi

Gündem 22.07.2020, 23:03
Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin kaldırmaya yönelik açıklamalarda bulunduğu İstanbul Sözleşmesi ile ilgili, "Kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Devlet Bahçeli, Muğla'da, 5 gündür kayıp olarak aranırken cinayete kurban gittiği ortaya çıkan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun eksiksiz ve tam olarak uygulanması lazım. Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz. Bu meselenin ağırdan alınacak hiçbir yanı yok. Bir mazlumun katledilmedi aynı zamanda medeniyetimize, kültürümüze, inancımıza, insanlık değerlerimize büyük bir saldırıdır" ifadelerini kullandı.

“KALDIRIP KALDIRMAMAYI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”

A Haber'de açıklamalarda bulunan Bahçeli, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili ise şöyle konuştu:

"Gündemde tartışılan ve Türkiye’nin taraf olduğu İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmeliyiz. Bu sözleşmeye ihtiyaç olup olmadığını, ne getirip ne götüreceğini objektif kriterler çerçevesinde ele almalıyız. Kadın cinayetini engelleyemezsek hepimiz sosyal maliyeti yüksek bir çığın altında kalırız. Duyarlı olmalıyız, empati yapmalıyız, suça çanak tutan, suçluyu imal eden her türlü ortam ve bahaneyi ortadan kaldırmalıyız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?