banner29

Bakan Albayrak duyurdu! Yasağın sonuna kadar ertelendi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Nisan, Mayıs ve Haziran'da muhtasar ve KDV beyannameleri ödemesi 6 ay öteleniyor. Mücbir Sebep'e giren sektörleri belirledik" dedi

Gündem 24.03.2020, 11:08
Bakan Albayrak duyurdu! Yasağın sonuna kadar ertelendi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Nisan, Mayıs ve Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6’şar ay öteliyoruz. Bu aylarda verilmesi gereken muhtasar ve KDV beyannameleri de verilmeyecek, bu beyannameleri 27 Temmuz’a erteliyoruz. Diğer taraftan içişleri bakanlığı genelgesi sonrası, 65 yaşın üzerinde olması ya da kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkamayacak olan vergi mükellefi vatandaşlarımızın beyanname ve ödemeleri yasağın sonuna kadar ertelenmiştir." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamasında;


"Koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız ekonomik istikrar kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir genel tebliğ hazırladık.

Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik. Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan tüm gelir vergisi mükellefi vatandaşlarımızı da (1,9 milyon kişi) mücbir sebep hali kapsamına aldık." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Sizler Dövlete İyi Hidmet Etsenizde Çebhe Virüs Olup İnsanları Zeherleyir Çebhe Erdoğan Yapdığı Madeleri Hırsız Gibi Kendine Yapır Erdoğanın Yapdığı Madeler Sanki Kendisin Madesidi Çebhe İyi İnsansan Belediyelerinde Türk Halkına Yardım Etsin ERDOĞAN İSTANBULUN İZMİRİN ANKARANIN ANTALYANIN HAZİNELERİ PARA DOLU SİZE VERDİ ÇEBHE ÇAĞRI YAPIR İNSANLARA PARA PAYLA SİZ ÇEBHE NE YAPIRSINIZ HDP PARA VERİRSİNİZ ÇEBHE LİDERİ ERDOĞANDAN PARA İSTEYİR NE TEZ EKMEKSİZ KALDIN SİZİN Kİ EVİNİZE BELEDİYELER ÇUKALARLA PARA DAŞIYIR TÜRK HALKINA İYİLİĞ ÇATMIR ÇEBHE ZATEN KOR GÖZLERİ GÖREMYOR KİN NİFRET BAYRAĞIN ELİNE ALIP MADELER YAPIR ÇEBHE HDP ZATEN VİRÜS ONLARDAN TÜRK HALKI NASIL KURTULAÇAĞ ŞUNUN İLAÇI VARMI İLAÇI TÜRK HALKIN İNSANLARI RÖYADAN AYILMALI HER ŞEYİ ANLAMALI ERDOĞANIN YAPDIĞLARIN RÜZGAR APARIR ÇEBHENİN YAPDIĞIN YOK ÇEBHENİN ARKASINDA KÖTÜLÜK VAR İYİLİĞİ ANLAMAZ
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?